Ispanai taip pat nepasipriešino Lietuvos jaunimui

Vilniuje vykstančio Europos jaunių (iki 18 metų) vaikinų krepšinio čempionato antrojo turo rungtynėse E grupėje antradienį Lietuvos rinktinė 77:58 (20:14, 18:18, 24:17, 15:19) nugalėjo Ispanijos krepšininkus.

Tai buvo penktoji iš eilės trenerio Kazio Maksvyčio auklėtinių pergalė Senojo žemyno pirmenybėse.

Vietą ketvirtfinalyje užsitikrinusioje Lietuvos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė Jonas Valančiūnas. Jo sąskaitoje - 20 taškų. Deividas Pukis pelnė 19 taškų, Edgaras Ulanovas - 9, Rolandas Jakštas - 7, Dovydas Redikas - 6, Tautvydas Sabonis ir Vytenis Čižauskas - po 5, Renaldas Simanavičius ir Žygimantas Skučas - po 3.

Ispanijos ekipoje po 9 taškus surinko Chaimė Fernandesas (Jaime Fernandez) ir Perė Oriola (Pere Oriola).

Pirmajame kėlinyje lietuviai buvo įgiję aštuonių taškų pranašumą 19:11, o po 10 žaidimo minučių pirmavo 20:14. Antrajame ketvirtyje mūsiškiai nutolo 31:16, bet iki ilgosios pertraukos ispanai sumažino atsilikimą iki šešių taškų 38:32. Trečiojo kėlinio pradžioje skirtumas sumažėjo iki trijų taškų 36:39, tačiau, ketvirčiui artėjant prie pabaigos, Lietuvos rinktinė padidino persvarą iki 18 taškų 60:42. Prieš paskutinį kėlinį komandas skyrė 13 taškų 62:49. Per likusias 10 žaidimo minučių mūsiškiai išlaikė iniciatyvą savo rankose ir šventė pergalę.

Paskutines antrojo etapo rungtynes lietuviai žais trečiadienį su Latvijos krepšininkais.

Europos čempionato, kuris vyksta "Siemens" ir "Lietuvos ryto" arenose, antrajame etape kovoja 12 komandų, suskirstytų į dvi grupes. Į ketvirtfinalį pateks po keturias geriausias grupių ekipas.