"Girstučio" rekonstruotojai reikalauja pinigų ir už tai, kas žadėta padaryti nemokamai

"Girstučio" rekonstruotojai reikalauja pinigų ir už tai, kas žadėta padaryti nemokamai

Dar nepasibaigus teismus pasiekusiems ginčams dėl finansinių reikalų tarp Aleksoto transporto mazgą įrengusios bendrovės "Kamesta" ir Kauno miesto savivaldybės, abiem joms gali tekti "valdiškuose namuose" aiškintis ir dėl kitų pinigų.

Teismo "repeticija" įvyko Kauno miesto savivaldybės tarybos kolegijos posėdyje. Kolegijos nariai kiek apstulbo, pamatę, kad į jų posėdį "Kamestos" valdybos pirmininką Valentiną Marcinkevičių atlydėjo gynėjas - praėjusių metų gegužę vienos mažos mergaitės paėmimo iš globėjos momentu pagarsėjęs advokatas.

Birželio antroje pusėje atidaromame "Girstučio" komplekse dirbusi "Kamesta" reikalauja, kad savivaldybė apmokėtų jai už plastikinį nusileidimo į baseiną takelį - "drambliuką" 420 tūkst. litų. Nors perimdama įsipareigojimus rekonstruoti "Girstučio" baseinų kompleksą iš darbus pradėjusios, bet neįstengusios baigti bendrovės "Sienojus", "Kamesta" žinojo apie sutartimi patvirtintą įsipareigojimą įrengti "drambliuką" firmos kaštais.

Kolegijos posėdyje, tarsi teismo salėje, netruko kaltinimų, pasisakymų pakeltu tonu. Nes iš pradžių savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjas Vigimantas Abramavičius kolegijos nariams aiškino, jog už "drambliuką" tiesiogiai sumokėti negalima, tad yra kitas kelias, kaip "Kamestai" prašomus tūkstančius iš biudžeto gauti. Savivaldybė turėtų sumokėti statybininkams už pastato šildymą, sunaudotą elektrą, į baseinus prileistą vandenį, objekto apsaugą.

Pirmas iš tokį pageidavimą reagavo Kauno miesto tarybos (ir jos kolegijos) narys Kęstutis Mikėnas, ne vienus metus buvęs statybų bendrovės "Mitnija" generaliniu direktoriumi.

"Visa tai, ką čia vardinate, patys statybininkai privalo apmokėti. Tai įskaičiuota į sąmatą ir nereikia čia reikalauti pinigų iš politikų. "Kamesta" atėjo į objektą kaip jungtinės veiklos partnerė, todėl jai visi ankstesni "Sienojaus" įsipareigojimai privalomi. Ir nepasakokit apie papildomus darbus - sutartyje viskas išvardinta, ką reikia padaryti iki tol, kol objektą vertins valstybinė komisija. Vanduo, elektra ar sargai - jūsų išlaidos, ne užsakovo. Dar įdomu, iš kur tokia didelė kaina gali būti to "drambliuko", juk tai viso labo - išilgai perpjautas plastikinis vamzdis?", - stebėjosi K. Mikėnas.

Anot V.Abramavičiaus, "Kamesta" į objektą atėjo 2011 metais, prieš tai "Girstučio" rekonstrukcijoje darbavosi, gan vangiai, "Sienojus". "Kamestos' vadovai žinojo, ką reikės padaryti ir kaip už tai bus atsiskaityta, - viskas yra sutartyje. "Drambliukas" nėra pigus dėl tokiai įrangai taikomų saugumo reikalavimų - kainuoja sertifikatai, be to, įrangą gaminti gali tik specializuota įmonė. Tačiau savivaldybės biudžete nėra numatyta lėšų nusileidimo takeliui.

Miesto mero įsitikinimu, politikai neturi būti verčiami statybininkais ar finansininkais. Ir ne jie šiuo atveju turi aiškintis, ar privalo savivaldybė papildomai (virš sąmatos) už "drambliuką" mokėti, ar ne. Todėl kolegija įpareigojo savivaldybės administracijos direktorių su teisininkais išsiaiškinti šią problemą ir rasti tinkamą sprendimą. Dar iki "Girstučio" naujų įkurtuvių. Jos numatytos birželio 20 dieną, ir dalyvauti modernaus Kauno plaukimo centro pristatyme pakviesta Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

"Suprantu, kad jūs labiausiai norit išspręsti savo problemas. Mes su malonumu su jumis atsisveikinsime, kai tik atsiskaitysite", - palikdamas kolegijos posėdžių salę, replikavo "Kamestos" vadovas V. Marcinkevičius.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder