„Fortūna“ Vilniuje sutriuškino „Jaunuosius talentus“

Pirmąją pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) įsirašė Klaipėdos „Fortūna“ (1/1), kuri svečiuose rezultatu 91:60 (23:16, 16:15, 33:7, 19:22 ) nepaliko šansų „Jaunųjų talentų“ (0/2) ekipai.

Rungtynes taikliu tritaškiu atidarė „Jaunųjų talentų“ žaidėja Agnė Bobinaitė, tačiau po šešių Monikos Girgalauskytės taškų bei Inesos Visgaudaitės taiklaus tritaškio, „Fortūna“ išsiveržė į priekį 9:3. Klaipėdietės visą pirmąjį kėlinį žaidė tuo pačiu tempu, išlaikydamos 6 – 8 taškų skirtumą, todėl nuaidėjus pirmojo kėlinio sirenai pirmavo 23:16.

Antrajame kėlinyje „Fortūna“ sugebėjo išlaikyti jau sukauptą pranašumą, o įpusėjus ketvirčiui klaipėdietės jau buvo susikrovusios ir dviženklį pranašumą – 36:23. Kėlinio pabaigoje iniciatyvos ėmėsi „Jaunųjų talentų“ gynėja Austėja Širšinaitytė. Po dviejų jos taiklių tritaškių vilnietėms besibaigiant antrajam kėliniui pavyko atsilikimą sumažinti iki vienženklio – 31:39.

Trečiajame ketvirtyje geležinę gynybą pademonstravusios ir Marinos Solopovos vedamos klaipėdietės susikrovė labiau nei įtikinamą pranašumą bei įpusėjus kėliniui pirmavo jau 59:35. Vos 7 taškus per visą ketvirtį pelniusios „Jaunųjų talentų“ žaidėjos jokių priešnuodžių prieš varžoves nerado, o pasibaigus kėliniui turėjo 34 taškų deficitą – 38:72.

Paskutinės dešimt minučių tebuvo tik formalumas. Rungtynių tempą išlaikiusi „Fortūna“ nežadėjo atsipalaiduoti ir išlaikė triuškinantį pranašumą iki rungtynių pabaigos bei iškovojo pergalę rezultatu 91:60.

„Fortūna“: Monika Grigalauskytė - 17 (4,8 dvit., 2/3 trit., 6/11 baudos, 10 atk. kam, 5 rez. perd .), Roberta Mizgerytė - 16 (9 atk. kam.), Inesa Visgaudaitė - 12, Marina. Solopova ir Lina Aglinskaitė – po 11 tšk., Simona Dobrovolskytė – 6, Šarūnė Melinauskaitė ir Agnė Černeckytė – po 5, Justina Matuzonytė ir Kristė Druskytė – po 4 tšk.

„Jaunieji talentai“: Agnė Bobinaitė - 14, Austėja Širšinaitytė - 13, Ina Mylko – 1, Gabija Meškonytė ir Evelina Mauraitė – po 6 tšk.

„Fortūna“ laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 48:35 ir rečiau klydo – 21:28.

Laukia sunki savaitė

Artimiausias LMKL rungtynes „Fortūna“ žais spalio 21 dieną (antradienį) 16.30 val. Vilniuje su čempionės titulą ginančia Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ ekipa.

Artimiausios „Fortūnos“ LMKL namų (Klaipėdos kūno kultūros ir rekreacijos centre) rungtynės vyks spalio 25 dieną (šeštadienį) 14 val. su Marijampolės „Sūduvos“ ekipa.

Europos taurės varžybos – lapkričio 6 dieną

"Fortūnos" merginos šiemet varžysis ne tik LMKL čempionate bei LKF taurės turnyre, bet ir po pertraukos grįžta į vieną pajėgiausių tarptautinių turnyrų - Europos taurės varžybas.

"Fortūna" šiame Senojo žemyno turnyre grumsis C grupėje su Maskvos srities "Sparta&K" (Rusija), Mersino "Buyuksehir Belediye" bei "Orduspor" (Turkija) klubais.Pirmoji klaipėdiečių Europos taurės turnyro akistata numatyta lapkričio 6 dieną (ketvirtadienį) 18 val. Klaipėdoje, "Neptūno" sporto salėje (Taikos pr. 61A). Varžovas - Maskvos srities "Sparta&K".