Europos žaidynių medalių lentelėje dominavo rusai, lietuviai - 24-i

Baku (Azerbaidžanas) pasibaigusių pirmųjų Europos žaidynių medalių lentelėje Lietuva užėmė 24-ąją vietą.

Lietuvos sportininkai Baku iškovojo septynis medalius - du aukso, vieną sidabro ir keturis bronzos.

Aukso ir sidabro medalius Lietuvai iškovojo plaukikas Andrius Šidlauskas, Europos žaidynių čempionu tapo kanojininkas Henrikas Žustautas, bronzos medaliai atiteko sambo kovotojams Radvilui Matukui ir Rūtai Aksionovai, paplūdimio tinklininkėms Ievai Dumbauskaitei ir Monikai Povilaitytei bei badmintonininkui Kęstučiui Navickui.

Medalių įskaitoje užtikrintai triumfavo Rusijos atletai. Jie iškovojo net 79 aukso, 40 sidabro ir 45 bronzos medalius.

Antrąją vietą užėmė Azerbaidžano rinktinė. Jos sportininkai iškovojo 21 aukso, 15 sidabro ir 20 bronzos medalių. Trečioje vietoje - Didžiosios atletai, pelnę 18 aukso, 10 sidabro bei 19 bronzos medalių.

Ketvirtąją vietą užėmė Vokietijos, penktąją - Prancūzijos, o šeštąją - Italijos rinktinės.

Po vieną aukso ir bronzos medalius iškovoję Latvijos atstovai užėmė 31-ąją vietą. Estai su vienu sidabro ir dviem bronzos medaliais buvo 33-i.

Apdovanojimus pelnė 40 šalių sportininkai (aukso - 31).

Per 16 varžybų dienų išdalinti 253 aukso, 253 sidabro ir 9338 bronzos medaliai.