Eurolygoje – juodas favoritų vakaras. Krito ir CSKA, ir „Real“ su „Fenerbahce“

Trečiadienis Eurolygoje nesėkmingai baigėsi ne tik Kauno „Žalgiriui“. Savo rungtynes kiek netikėtai pralaimėjo klubai, priskiriami prie pagrindinių pretendentų laimėti titulą.

Dabartinė Eurolygos čempionė Maskvos CSKA komanda patyrė pirmą nesėkmę, savo aikštėje 79:84 pralaimėjusi Kęstučio Kemzūros treniruojamam Pirėjo „Olympiakos“.

CSKA antrame kėlinyje turėjo 11 taškų persvarą. Bet tuomet „Olympiakos“ spurtavo rezultatu 15:2 ir perėmė iniciatyvą.

„Olympiakos“ Maskvoje pergalę šventė po ilgos pertraukos – paskutinį kartą jie čia buvo nugalėję dar 2008 metų balandį.

K. Kemzūra džiaugėsi šia pergale, o komandos žaidimą vadino „ypatingu“.

„Pademonstravome įspūdingą kovotojų dvasią. Prašėme komandos visas 40 minučių žaisti susikaupus, energingai. Žaidėjai vykdė šiuos nurodymus. Nuo atsarginių suolo pakilę žaidėjai suteikė papildomos energijos ir galios. Tai buvo ypatingas pasirodymas“, – džiaugėsi lietuvis.

„Olympiakos“ puolėjas Mindaugas Kuzminskas prieš CSKA žaidė 17 min. ir pelnė 8 taškus bei atkovojo 1 kamuolį.

Stambulo „Fenerbahce“ ekipa patyrė jau ketvirtą pralaimėjimą, itin nerezultatyviose rungtynėse Tel Avive 55:67 nusileidusi vietos „Maccabi“. Po dviejų kėlinių „Maccabi“ pirmavo net 41:21 ir jų varžovai po tokio nokdauno neatsigavo. „Fenerbahce“ šiame mače pataikė vos 9 dvitaškius iš 34 (27 proc.)

Būtent su „Fenerbahce“ komanda penktadienį Stambule kitas rungtynes žais „Žalgiris“.

Iš Vokietijos tuščiomis grįžta karališkasis Madrido „Real“ klubas, 86:95 pralaimėjęs „Bayern“ krepšinio komandai. Ispanijos čempionams tai buvo trečiasis pralaimėjimas iš eilės. Prieš tai „Real“ Kaune neatsilaikė prieš „Žalgirį“, o Stambule – prieš „Anadolu Efes“.

Maskvos CSKA (4–1) – Pirėjo „Olympiakos“ 79:84 (24:18, 15:25, 21:21, 19:20). M. Jamesas 22, K. Hinesas 19, D. Hilliarda 17; B. Paulas 20, K. Punteris 16, G. Printezis 11.

Tel Avivo „Maccabi“ (3–2) – Stambulo „Fenerbahce“ (1–4) 67:55 (12:6, 29:15, 11:20, 15:14). O. Casspi 13, O. Hunteris ir N. Woltersas – po 11; N. De Colo 13, A. Muhammedas ir D. Williamsas – po 11.

Miuncheno „Bayern“ (3–2) – Madrido „Real“ (2–3) 95:86 (22:20, 19:18, 26:19, 28:29). G. Monroe 18, D. Barthelas 17, P. Koponenas 15; A. Randolphas 17, F. Campazzo 16, U. Garuba 12.

„Barcelona“ (5–0) – „Valencia“ (0–5) 83:77 (21:19, 23:22, 18:24, 21:12). C. Higginsas 20, N. Mirotičius 17, A. Hanga 13; J. Loydas 17, B. Dubljevičius 12, F. San Emeterio 11.