"Euro 2016": Prancūzija - čempionato finale

Prancūzijoje vykstančio Europos futbolo čempionato ("Euro-2016") antrajame pusfinalyje Marselio "Stade Velodrome" stadione ketvirtadienį Prancūzijos rinktinė 2:0 (1:0) nugalėjo Vokietijos komandą ir pateko į finalą.

Pirmajame kėlinyje kamuolį ilgiau kontroliavo pasaulio čempionė Vokietija, tačiau prieš pat didžiąją pertrauką vokietis Bastianas Švainštaigeris (Bastian Schweinsteiger) baudos aikštelėje sužaidė ranka ir į jo komandos vartus buvo paskirtas 11 m baudinys. Jį realizavo prancūzas Antuanas Griezmanas (Antoine Griezmann, 45+2 min.).

Antrajame kėlinyje vokiečiams vėl niekaip nepavyko pasižymėti, o 72-ąją min. po varžovų gynėjų klaidos rezultatą padvigubino tas pats A. Griezmanas.

Su keturiais įvarčiais A. Griezmanas tapo rezultatyviausiu šių Europos pirmenybių žaidėju.

Rungtynėms teisėjavo 44-erių metų arbitras iš Italijos Nikola Ricolis (Nicola Rizzoli).

Finale sekmadienį Prancūzija žais su Portugalijos futbolininkais. Jie pusfinalyje 2:0 įveikė Velso vienuolikę.