Dėl dopingo diskvalifikavus rusą, Mindaugui Mizgaičiui turėtų atitekti olimpinis sidabro medalis

Dėl dopingo diskvalifikavus rusą, Mindaugui Mizgaičiui turėtų atitekti olimpinis sidabro medalis

Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) už dopingo vartojimą atėmė 2008 metų Pekino olimpinių žaidynių sidabro medalį iš Rusijos graikų-romėnų stiliaus imtynininko svorio kategorijoje iki 120 kg Chasano Barojevo. Papildomas sportininko dopingo mėginio tyrimas patvirtino, kad Ch. Barojevas vartojo draudžiamą preparatą turinabolį. Tai yra anabolinis steroidas, didinantis jėgą be sportininko masės didėjimo.

Šis sprendimas yra itin palankus Pekino olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtojui Mindaugui Mizgaičiui, kuriam, tikėtina, bus įteiktas sidabro medalis. M. Mizgaitis Kinijoje pirmoje kovoje ant menčių paguldė turką Rizą Kajalpą (Riza Kayaalp), o antrame rate pralaimėjo būsimam olimpinių žaidynių vicečempionui Ch. Barojevui. Paguodos turnyro dėl bronzos medalio imtyse mūsų šalie atletas įveikė iranietį Masudą Hašemzadehą (Masoud Hashemzadeh) ir Prancūzijos atstovą Janiką Ščepaniaką (Yannick Szczepaniak).

Remiantis žaidynių reglamentu, iš olimpinių žaidynių pašalinto Rusijos atstovo vietą užima aukščiausią vietą žaidynėse iškovojęs prasikaltusio atleto varžovas. Jei neįvyks kažkokių nenumatytų aplinkybių, Ch. Barojevas sidabro medalį turėtų grąžinti IOC, o šis medalį įteiktų M. Mizgaičiui. Lietuvio bronza atitektų J. Ščepaniakui.

Svorio kategorijoje iki 96 kg sankcijos skirtos buvusiam Mindaugo Ežerskio varžovui Asetui Mambetovui iš Kazachstano. Mėginių analizė parodė, kad A. Mambetovas vartojo draudžiamą preparatą stanozololą. Šiuo atveju didžiausia sėkmė nusišypsojo čekui Marekui Švecu, kuris A. Mambetovui pralaimėjo imtyje dėl trečiosios vietos. Kazachas privalės grąžinti bronzos apdovanojimą, kuris bus įteiktas Čekijos atletui.

M. Ežerskis taip pat pagerino savo poziciją. Pekine Lietuvos imtynininkas po atkaklios kovos nusileido kazachui ir liko septintas, tačiau po dopingo skandalo M. Ežerskis pakilo į penktąją vietą.

"Jausmas dvejopas. Viena vertus malonu, nes pakilau dviem pozicijom aukščiau. Antra vertus, apmaudu, kad dėl įvairaus masto kombinatorių nuplaukia olimpinė svajonė", - sužinojęs apie dopingo skandalą kalbėjo M. Ežerskis.

"Pergalių ir pralaimėjimų santykis tarp manęs ir M. Šveco yra 3:1 mano naudai. Gerbiu čeką, bet neabejoju, kad Kinijoje aš jį būčiau dar kartą įveikęs. Buvau puikios formos, tuometinis pasaulio vicečempionas", - aštuonerių metų senumo įvykius prisiminė šalies rinktinės treneris M. Ežerskis.

Tačiau, regis, Pekino dopingo byla dar nebaigta. Žvelgiant į buvusių sovietinių valstybių sportininkų priklausomybę nuo draudžiamų aparatų, visai tikėtina kad dopingo kontrolieriams įklius ir M. Ežerskio varžovas, Pekino olimpinis čempionas iš Rusijos Aslambekas Chuštovas.

"Nenoriu užbėgti įvykiams už akių. Kaip sakoma, nepagautas ne vagis, tačiau visko gali būti. Jei varžovai nešvarūs, tai jokie senaties terminai neturėtų galioti. Žinoma, aš nieko prieš tokį scenarijų. Dabar jau turime M. Mizgaičio olimpinį sidabrą, aš bronzai taip pat bute vietą surasčiau", - šypsodamasis kalbėjo M. Ežerskis.

Dar vienas kontrolierių pagautas graikų-romėnų imtynių atstovas - Vitalijus Rahimovas iš Azerbaidžano. Imtynininkas neteks sidabro medalio, iškovoto Pekine svorio kategorijoje iki 60 kg.

Iš viso už draudžiamų preparatų vartojimą įkliuvo 16 Pekino olimpinių žaidynių dalyvių. Prasižengusių daugumą sudaro sunkiosios atletikos atstovai.

Lietuvos imtynių federacija kol kas nėra gavusi jokių su dopingo skandalu susijusių oficialių raštų nei iš Tarptautinio olimpinio komiteto, nei iš Tarptautinės imtynių federacijos (UWW).

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder