Dakaro ralis: trečiojo etapo rezultatai

Argentinoje ir Čilėje vykstančio 33-iojo Dakaro ralio trečiąjį etapą antradienį automobilių klasėje laimėjo Kataro atstovas Naseras al Atija (Nasser al-Attiyah) su "Volkswagen".

Jis 500 km greičio ruožą įveikė per 3 val. 42 min. 20 sek.

Antras finišavo nugalėtojo titulą ginantis ispanas Karlosas Sainsas (Carlos Sainz, "Volkswagen"). Jis nuo nugalėtojo atsiliko 25 sek. Trečiąją vietą užėmė prancūzas Stefanas Peteranselis (Stephane Peterhansel, BMW; +59 sek.).

Lyderiu bendrojoje įskaitoje po trijų etapų išliko dukart pasaulio automobilių ralio čempionas (1990 ir 1992 m.) K. Sainsas. Jis į antrąją vietą pakilusį N. al Atiją lenkia 3 min. 34 sek. Trečiojoje pozicijoje žengia S.Peteranselis. Jis lyderiui pralaimi 4 min. 19 sek.

Tarp motociklininkų antradienį greičiausias buvo ispanas Markas Koma (Marc Coma, KTM). Jis 521 km greičio ruožą įveikė per 4 val. 18 min. 55 sek. Tai 12-oji Ispanijos lenktynininko pergalė Dakaro raliuose.

Antrąją vietą užėmė praėjusių metų Dakaro ralio nugalėtojas prancūzas Sirilas Deprė (Cyril Despres, KTM; +2.21), o trečiąją - portugalas Paulas Gonsalvešas (Paulo Goncalves, BMW; +3.36).

Antrąją vietą bendrojoje įskaitoje užimantis M. Koma atsilikimą nuo lyderio S. Deprė sumažino iki 14 sek. Trečiąją vietą užima portugalas Rubenas Farija (Ruben Faria, KTM; +9.38).

Keturračių motociklų klasėje nepralenkiamas buvo argentinietis Tomas Mafejus (Tomas Maffei, "Yamaha"). Antras finišavo ir varžybų lyderiu tapo kitas argentinietis Sebastianas Alpernas (Sebastian Halpern, "Yamaha").

Sunkvežimių klasėje trečiąjį etapą laimėjo ir lyderio poziciją bendrojoje įskaitoje susigrąžino rusas Vladimiras Čaginas su "Kamaz". Rusas per savo karjerą yra laimėjęs net 58 Dakaro ralių etapus.

Ralio, kurį sudaro 13 etapų, dalyviai finišuos sausio 15 dieną Buenos Airėse. Lenktynininkai iš viso turės įveikti daugiau nei 9500 km ilgio trasą.