Austrijos "Grand Prix" lenktynes laimėjo vokietis Nikas Rosbergas

Pasaulio "Formulės-1" automobilių lenktynių čempionato aštuntąjį etapą - Austrijos "Grand Prix" lenktynes - sekmadienį laimėjo iš antrosios pozicijos startavęs "Mercedes" komandos pilotas vokietis Nikas Rosbergas (Nico Rosberg).

29-erių metų vokietis iškovojo trečiąją pergalę šiame sezone ir 12-ąją savo karjeroje.

Antrąją vietą užėmė N. Rosbergo komandos draugas, nugalėtojo titulą ginantis, britas Luisas Hamiltonas (Lewis Hamilton, +8,8 sek.).

Trečias finišavo brazilas Felipė Masa (Felipe Massa, "Williams-Mercedes", +17,5), ketvirtas - vokietis Sebastianas Fetelis (Sebastian Vettel, "Ferrari", +18,1), penktas - suomis Valteris Botasas (Valtteri Bottas, "Williams-Mercedes", +53,6), šeštas - vokietis Nikas Hiulkenbergas (Nico Hulkenberg, "Force India-Mercedes", +64).

Jau pirmajame rate skaudžią avariją po susidūrimo patyrė suomis Kimis Raikonenas (Kimi Raikkonen, "Ferrari") ir ispanas Fernandas Alonsas (Fernando Alonso, "McLaren"). Abu lenktynininkai didesnių susižalojimų išvengė ir patys išlipo iš automobilių.

Bendrojoje įskaitoje pirmaujantis L. Hamiltonas po aštuonių etapų turi 169 taškus. Antrojoje pozicijoje žengiantis N. Rosbergas nuo komandos draugo atsilieka 10 taškų. Trečiąją vietą su 120 taškų užima S. Fetelis.

Konstruktorių taurės įskaitoje pirmauja "Mercedes" (328 tšk.). Antra yra "Ferrari" (192 tšk.) komanda.

Devintasis čempionato etapas (iš 19) - Didžiosios "Grand Prix" lenktynės - vyks liepos 5 dieną.