"Planas įvykdytas. Mintyse buvo tikslas patekti tarp prizininkų. Smagu, kad pavyko. Tai tik tarpinė stotelė. Ilsėtis ir džiaugtis pergale nėra kada, o reikia dar intensyviau dirbti ir ruoštis rugpjūčio mėnesio pabaigoje Austrijoje vyksiančiam pasaulio čempionatui", - "Vakarų ekspresui" sakė A. Navickas.
Būtent planetos pirmenybėse ir prasidės kova dėl kelialapių į 2020 metų Tokijo paralimpines žaidynes.
"Mano pagrindinis uždavinys - iškovoti kelialapį Tokijų. To sieksiu iš visų jėgų. Laukia kruopštus ir sunkus darbas, bet aš tam esu pasiryžęs. Kad patekti į Tokijo parolimpines žaidynes, pasaulio čempionate reikia patekti į septintuką", - aiškino sportininkas.
Lemtingas įvykis - 2012 metais
"Man sportas yra tapęs ne tik gyvenimo būdu, bet ir profesija. Mano svajonė - olimpinis medalis, ir kasdien vis arčiau iriuosi šio tikslo link. Būna ir juodų dienų, tačiau žmonių nuoširdus palaikymas ir begalinis ryžtas mane stumia į priekį", - "Vakarų ekspresui" yra sakęs 29 metų neįgalus irkluotojas, Rio de Žaneiro parolimpinių žaidynių dalyvis A. Navickas.
Šio klaipėdiečio pastarųjų metų ateities perspektyvoje - Tokijo parolimpinės žaidynės ir kopimas ant prizininkų pakylos laiptelio.
A. Navickas prieš septynerius metus susilaužė stuburą versdamasis kalnų dviračiu. Tačiau šis įvykis nesužlugdė jauno vyriškio svajonių, o tik įkvėpė dar didesniems žygdarbiams.
- Augustas Navickas nuo 14-os metų lankė irklavimo treniruotes, tapo įvairaus amžiaus grupių Lietuvos jaunimo čempionu ir Lietuvos suaugusiųjų čempionu aštuonvietėje su vairininku.
- 2012 m. patyrė stuburo traumą, nuo to laiko nevaikšto.
- 2014 m. pasuko į neįgaliųjų sportą ir jau po metų atstovavo Lietuvai pasaulio irklavimo čempionate.
- 2016 m. atstovavo Lietuvai Rio de Žaneiro paralimpinėse žaidynėse ir užėmė 10 vietą.
- 2017 m. pasaulio irklavimo čempionate užėmė 9 vietą, 2018 m. planetos pirmenybėse šį pasiekimą pakartojo.
Iki lemtingos nelaimės 204 centimetrų ūgio A. Navickas žaidė krepšinį, lankė irklavimą, tačiau baigęs mokyklą ir tapęs studentu sportą metė. Keista, bet 2012-ųjų rudenį patirta trauma jį sugrąžino į irklavimo sportą.
"Buvo ir nevilties minučių. Bet gal po metų, po visų reabilitacijų sugrįžo noras aktyviai gyventi, o ne verkšlenti, tuo labiau pulti į alkoholio ar kokius kitus liūnus. Apie šią nelaimę stengiuosi nebemąstyti. Tiesiog gyvenu toliau ir vis judu į priekį", - aiškino sportininkas.
Neįgaliojo vežimėlyje sėdinčiam jaunam vyrui užsispyrimo, motyvacijos ir pozityvumo tikrai netrūksta. Jis tiesiog spinduliuoja gerumu, džiugia nuotaika ir gyvena sporto režimu.
"Nesvarbu, kaip sunkiai judi link savo tikslo. Svarbu, kad jį turi", - ne kartą yra sakęs motyvuotas vyriškis.
BRONZINIS DUETAS. Augustas Navickas su treneriu Tautvydu Vaitkūnu. Asmeninio archyvo nuotr.
Iriasi Tokijo link
"Diena po dienos, yris po yrio arčiau Tokijo-2020", - tokį sakinį savo socialinio puslapio "Facebook" paskyroje yra užsirašęs A. Navickas.
Jo pastarųjų metų treniruočių ir varžybų grafikas gana įtemptas - pasaulio, Europos čempionatai, įvairūs tarptautiniai turnyrai, sunkios ir varginančios treniruotės užsienio šalių stovyklose.
Tačiau A. Navickui užsispyrimo, motyvacijos ir pozityvumo tikrai netrūksta. Jis tiesiog spinduliuoja gerumu, džiugia nuotaika ir gyvena sporto režimu.
Klaipėdietis 2016 metų pradžioje buvo pripažintas Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) - jam per geriausių 2015 metų Lietuvos sportininkų apdovanojimo ceremoniją buvo įteikta speciali nominacija už sėkmingą sugrįžimą į sportą. A. Navickas gavo vardinį kvietimą į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes ir čia 1000 m irklavimo varžybose užėmė 10 vietą bei pagerino savo asmeninį rezultatą.
"Pastaruoju metu vis gerinu rezultatus ir tai išties džiugina. Italijoje aplenkiau vieną konkurentą, kurio anksčiau neįveikdavau, Lenkijos varžybose - kitą. Roterdame nuo nugalėtojo atsilikau jau tikrai nedaug, nepalyginsi, kas būdavo anksčiau. Tai išties motyvuoja siekti dar didesnių aukštumų. Noriu kuo geriau reprezentuoti Klaipėdos ir visos Lietuvos vardą", - pabrėžė A. Navickas.
Jis pripažįsta, kad rezultatai yra pasiekiami per juodą darbą.
"Sporte stebuklų nebūna. Jei nori tapti geriausiu - reikia aukotis ir juodai dirbti. Tą galiu pažadėti. Savo tikslų siekiu ir toliau sieksiu iš visos širdies", - sakė A. Navickas.
Rašyti komentarą