"Atlantas" sugrįžo į trečiąją vietą

Sekmadienį uostamiesčio "Atlanto" klubas Lietuvos futbolo čempionato XXX turo rungtynėse net 5:1 (2:0) sutriuškino kitą savo miesto ekipą "Klaipėdos granitą" ir sugrįžo į trečiąją turnyrinės lentelės vietą.

Tai buvo jau dešimtoji oficiali abiejų Klaipėdos komandų tarpusavio dvikova. Iš jų tik kartą granitiečiams pavyko nugalėti "Atlantą". Tai atsitiko šių metų pavasarį (1:0).

Per sekmadienio susitikimą "Atlanto" futbolininkams tik įpusėjus pirmajam kėliniui pavyko palaužti "Klaipėdos granito" gynybos bastionus. Dvidešimt septintą minutę trisdešimt šešerių "Atlanto" gynėjas Andrius Jokšas kaip gerais laikais nurūko prie varžovų, o šią ataką sėkmingai užbaigė Maksimas Maksimovas.

Po keturių minučių "Klaipėdos granito" vidurio gynėjas Tamirlanas Kozubajevas savo baudos aikštelėje kamuolį lietė ranka, ir buvo paskirtas baudinys. Jį užtikrintai realizavo Dovydas Norvilas - 2:0.

Po pertraukos (65 min.) varžovų baudos aikštelėje buvo pargriautas atlantietis Robertas Vėževičius (jį patiesė Rokas Borusas). Šįsyk nuo vienuolikos metrų žymos smūgiavo pats nukentėjusysis. Pirmąjį smūgį sėkmingai attrėmė granitiečių vartininkas Tadas Norbutas. Tačiau pirmasis prie kamuolio suskubo R. Vėževičius, ir švieslentėje sužibo skaičiai 3:0.

Atlantiečiai ir toliau mėgavosi atakomis. Jie pelnė dar du įvarčius - pasižymėjo Ovidijus Verbickas (77 min.) ir Lukas Baranauskas (90 min.).

Granitiečiams garbės įvartį pelnė Dragomiras Dominika (79 min.).

"Atlanto" vyriausiasis treneris Konstantinas Sarsanija po rungtynių sakė: "Klaipėdos granitas" mums yra neparanki komanda. Ji šiemet iš mūsų atėmė net penkis taškus. Per šį susitikimą savo vyrams kėliau uždavinį aktyviai žaisti aikštės viduryje ir staigiai užpulti varžovų vartus. Mums tai pavyko ir kovoje dėl bronzos medalių iškovojome tris svarbius taškus."

"Klaipėdos granito" strategas Gediminas Jarmalavičius neslėpė apmaudo po pralaimėtų rungtynių: "Sveikinu "Atlantą" su pergale. O apie saviškių pasirodymą nėra ką kalbėti. Nesuprantami dalykai dėjosi mūsų komandos gynybos grandyje. Įtartini buvo tie baudiniai..."

"Atlantas" rungtyniavo tokios sudėties: Mindaugas Malinauskas, Andrius Bartkus (kapitonas), Maksimas Maksimovas (nuo 79 min. - Simonas Urbys), Markas Beneta (nuo 58 min. - Robertas Vėževičius), Andrius Jokšas, Dovydas Norvilas, Rolandas Baravykas, Aleksejus Epifanovas, Kazimieras Gnedojus (53 min. įspėtas), Ovidijus Verbickas, Gerardas Žukauskas (nuo 64 min. - Lukas Baranauskas).

"Klaipėdos granitas" varžėsi tokios sudėties: Tadas Norbutas, Tamirlanas Kozubajevas (30 min. įspėtas), Jegoras Potapovas, Juro Pejičius (43 min. įspėtas), Marius Papšys (kapitonas), Titas Vitukynas, Rokas Borusas (65 min. įspėtas, nuo 69 min. - Vili Grigaitis), Dmitrijus Šiškinas, Pavle Susičius, Dragomiras Duminika (nuo 80 min. - Levas Sonas), Gediminas Kruša (nuo 46 min. - Deividas Lukošius).

Kiti turo rezultatai: Kauno "Stumbras" - Kauno "Spyris" 1:0 (0:0), Utenos "Utenis" - Pakruojo "Kruoja" 3:0 (be žaidimo), "Trakai" - Marijampolės "Sūduva" 2:0 (2:0), "Šiauliai" - Vilniaus "Žalgiris" 1:4 (1:0).

Po šių rungtynių lyderių rikiuotė yra tokia: 1. "Žalgiris" - 76 tšk., 2. "Trakai" - 71 tšk., 3. "Atlantas" - 57 tšk., 4. "Sūduva" - 55 tšk.

Dabar A lygos čempionate dėl Lietuvos rinktinių dalyvavimo Europos čempionatų atrankos varžybose iki spalio 17 d. skelbiama pertrauka.

Į Lietuvos nacionalinę rinktinę ruoštis rungtynėms su Slovėnija ir Anglija yra kviečiami du atlantiečiai - Rolandas Baravykas bei Andrius Bartkus. Tačiau A. Bartkus dėl asmeninių aplinkybių liks Klaipėdoje.

"Atlantas" savo atstovą turės ir šalies jaunimo (U-21) rinktinėje. Į ją yra pakviestas Skirmantas Rakauskas.