Arvydas Bučius - "Dragūno" varomoji jėga

Arvydas Bučius - "Dragūno" varomoji jėga

"Vakarų ekspresas" tęsia pažintinių rašinių ciklą apie šiuo metu kone tituluočiausius Klaipėdos komandinių sporto šakų atstovus - "Dragūno" rankininkus. Šįkart pažintis su 24-erių linijos žaidėju Arvydu Bučiumi, kuris nepasižymi itin dideliu rezultatyvumu, bet atlieka ne visiems pastebimą, tačiau itin naudingą darbą - sutelkia komandą ir įžiebia visiems kovingumo jausmo.  

A. Bučius - tarsi komandos variklis, priverčiantis visus sukrusti ir atlikti darbą kaip vienas darniai dirbantis mechanizmas.

Tai įdomi ir išskirtinė asmenybė, užsispyrusiai siekianti savo tikslų.

Beveik trejus metus jis dirbo apsaugos darbuotoju ir tuo pačiu studijavo Klaipėdos universitete ergoterapiją (reabilitacija aktyvia veikla). Baigęs mokslus jis pradėjo dirbti pagal specialybę Švėkšnos psichiatrinėje ligoninėje.

"Padedu pacientams atsigauti po patirtų traumų, sunkių sužalojimų, operacijų ir panašiai. Išjudinu neveikiančius raumenis, priversdamas juos dirbti norima linkme. Kitaip tariant padedu žmonėms toliau gyventi visavertį gyvenimą ir susitvarkyti su kasdieniais buitiniais rūpesčiais", - sakė A. Bučius.

Anot jo, apsaugos darbuotojo darbas jam buvo ne prie širdies.

"Tai buvo tik laikina gyvenimo stotelė. Pavargau kovoti su girtuokliais ir vietiniais chuliganėliais. Juk tam ir studijavau ergologiją, jog dirbčiau pagal specialybę. Tai man kur kas mielesnis darbas. Gyveni, bręsti ir jau laikas prie rimtesnių darbų. Reikia kurti savo gyvenimą", - kalbėjo A. Bučius.  

Kokie keliai Tave suvedė su rankinio sportu? - "Vakarų ekspresas" pasiteiravo A. Bučiaus.

Mano ir kito "Dragūno" žaidėjo Gražvydo Juškos mamos - pažįstamos. Taigi, lankyti rankinio treniruotes pasiūlė Gražvydo mama, kadangi treniruotes jau anksčiau lankė jos sūnus. Mamos norėjo, kad mes bendrautume ir kartu sportuotume. Iki tol aš Gražvydo nepažinojau.

Ar prisimeni pirmąją savo rankinio treniruotę?

Buvau turbūt koks ketvirtokas, nelabai ką ir supratau: treneris Regimantas Avižonis, kuris jau yra palikęs šį pasaulį, tik šaukė ir liepė atlikti kažkokius pratimus. Tos treniruotės tuomet pasirodė labai keistos, tačiau kuo toliau, tuo labiau ėmė patikti. Taip po truputį ir užsikabinau.  

Papasakok, kaip atsidūrei "Dragūne"?

Netrukus pradėjau sportuoti pas trenerę Auksuolę Stropienę, kurią ir vadinu savo pirmąja trenere. Ji vieną dieną keliems vyresniems žaidėjams pasiūlė pasitreniruoti kartu su "Dragūno" vyrų komanda ir mums su Gražvydu Juška leptelėjo: eikite ir jūs pasižiūrėti, pabandyti. Iš pradžių buvo labai nedrąsu: visi atrodė tokie aukšti, rimti ir su įspūdingomis pergalių istorijomis. Kuo toliau, tuo labiau jaučiausi drąsiau. Taip pamažu ir įsitvirtinau šioje ekipoje.

Kokios Tavo ambicijos, tikslai susiję su "Dragūnu"?

Pasakysiu atvirai, kadaise turėjau rimtų ambicijų, tačiau kuomet man plyšo čiurnos, o vėliau ir kryžminiai kelio raiščiai, ambicijos prislopo. Dabar jau ambicijos prislopo. Džiaugiuosi, kad dar sugebėjau išsigydyti traumas ir dar galiu padėti "Dragūno" komandai. Man tai daugiau malonumas, hobis, gyvenimo būdas, o ne darbas. "Dragūno" komandoje - puikus kolektyvas, man malonu būti šio ambicingo ir kovingo kolektyvo dalimi.

Nors ir rankinio sportas nesulaukia pakankamai dėmesio, finansavimo, tačiau mes nesiguodžiame, neverkšlename, o dirbame iš širdies. Stengiamės kuo geriau reprezentuoti miesto ir šalies vardą.

Papasakok apie savo laisvalaikį. Ar turi išskirtinių pomėgių?

Laisvo laiko turiu labai mažai. Po darbų lekiu į treniruotes, o savaitgaliais dažnai vyksta varžybos. Būna kartais, kad turiu laisvą sekmadienį, bet tuomet stengiuosi pailsėti, pabūti su drauge.

Praėjusių metų pabaigoje Europos Iššūkio taurės varžybose patiesėte 14 kartų Ukrainos čempionus - ZTR rankininkus. Tai didžiausia Tavo pergalė? Koks tuomet užplūdo jausmas?

Kol kas tai didžiausia ir maloniausia pergalė. Kažkas buvo labai taikliai apibūdinęs šią pergalę: "Tai kažkas fantastikos srities". Giliai širdyje tikiu, kad ateityje dar galime pasiekti ir skambesnių pergalių. Klaipėdoje rankinio sportas eina teisinga linkme, čia dirba puikūs rankinio specialistai, tiesiog tikri rankinio entuziastai.

Tikiu, jog vasario 23-24 dienomis Klaipėdoje Europos Iššūkio taurės turnyro aštuntfinalyje galime pasipriešinti Serbijos Kragujevaco "Radnički" ekipai. Žinant serbų užsivedimą, jų mentalitetą, laukia tikrai sunki dvikova, tačiau mūsų pergalė įmanoma.

Vizitinė kortelė

Gimimo data: 1988 07 07.
Gimtasis miestas: Klaipėda.
Ūgis: 177 cm.
Svoris: 100 kg.
Pozicija: linijos žaidėjas.
Išsilavinimas: Klaipėdos universitete įgytas ergoterapijos bakalauras.
Pirmasis treneris: Auksuolė Stropienė.
Pasiekimai: dukart LRT taurės laimėtojas, triskart Lietuvos rankinio lygos čempionas, Baltijos rankinio lygos prizininkas.
Debiutas: 2007 metais.
Šeimyninė padėtis: nevedęs, bet turi draugę.
Rezultatyviausios rungtynės: 7 įvarčiai dvikovoje HC "Vilnius" komanda.
Talentingiausias rankininkas: Mladen Rakcevic.
Mėgstamiausias patiekalas: ryžiai su vištiena.
Gyvenimo kredo: "Viskas pasiekiama per juoda darbą".
Geriausias rašytojas: Dan Brown.
Mėgstamiausia skaityta knyga: "Da Vinčio kodas".
Talentingiausias aktorius: Vin Diesel ir Eddie Murphy.
Kino filmas, palikęs didžiausią įspūdį: "Amerikos gangsteris", "Žalioji mylia".
Mėgstamiausia muzikos grupė ar atlikėjas: David Guetta.
Labiausiai "vežantis" muzikos kūrinys: daug tokių yra, vieno negaliu išskirti.
Gyvenimo žygdarbis, sukėlęs daugiausiai adrenalino: šuolis į baseiną nuo 5 m aukščio tramplyno.
Didžiausia su rankiniu susijusi svajonė: dabartinis tikslas - patekti į kitą etapą Europos Iššūkio taurės varžybose.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder