Arno Veličkos tritaškis atvedė Lietuvos jaunių krepšinio rinktinę į Europos čempionato pusfinalį

Samsune (Turkija) vykstančio Europos jaunių (iki 18 metų) vaikinų krepšinio čempionato ketvirtfinalyje antradienį Lietuvos rinktinė po dramatiškos kovos 82:81 (15:13, 23:19, 25:19, 19:30) nugalėjo Rusijos komandą ir pateko į pusfinalį.

Lietuvos krepšininkai pirmavo didžiąją rungtynių laiko dalį, o po trijų kėlinių turėjo 12 taškų pranašumą (63:51). Ketvirtajame kėlinyje rusai perėmė iniciatyvą, išsiveržė į priekį ir likus 3 sekundėms įgijo 4 taškų persvarą (81:77). Tiesa, prieš tai Rusijos krepšininkas buvo nubaustas nesportine pražanga, todėl lietuviai turėjo progą išsigelbėti. Arnas Kulboka pataikė abu baudos metimus, o paskutinės atakos metu tolimą tritaškį pataikė ir Lietuvai pergalę padovanojo Arnas Velička.

Lietuvos rinktinei 23 taškus pelnė Gytis Masiulis (13 atk. kam.), 18 - A. Velička, 15 - Tadas Sedekerskis, 9 - Grantas Vasiliauskas, 8 - A. Kulboka.

Rusijos ekipoje 27 taškus surinko Grigorijus Motovilovas, 14 - Agasijus Tonojanas.

Rimanto Grigo auklėtiniai turnyro pusfinalyje trečiadienį jėgas išmėgins su Vokietijos krepšininkais. Jie ketvirtfinalyje 78:74 įveikė ispanus.

Lietuvos rinktinė taip pat užsitikrino vietą 2017 metų pasaulio jaunių (iki 17 metų) čempionate. Į jį pateks penkias pirmąsias vietas Europos pirmenybėse užėmusios ekipos.