Latvijos ledo ritulininkai pirmą kartą olimpinėse žaidynėse iškopė į ketvirtfinalį

Sočio žiemos olimpinių žaidynių vyrų ledo ritulio varžybų aštuntfinalyje antradienį Latvijos rinktinė 3:1 (2:0, 0:1, 1:0) įveikė pasaulio vicečempionus Šveicarijos ledo ritulininkus.

Penktą kartą olimpinėse žaidynėse dalyvaujantys latviai į ketvirtfinalį iškopė pirmą kartą.

Po Oskaro Bartulio (9 min.) ir Laurio Darzinio (12 min.) įvarčių Latvijos komanda pirmavo 2:0. 36-ąją min. Martinas Pliusas (Martin Pluss) sušvelnino rezultatą. Trečiąjį įvartį, likus žaisti minutę, Latvijos komandai pelnė L. Darzinis. Jis pasižymėjo, kai šveicarai vartininką pakeitė aikštės žaidėju.

C grupės varžybose latviai šveicarams pralaimėjo 0:1.

Latvijos komanda ketvirtfinalyje trečiadienį 19.00 val. Lietuvos laiku susitiks su nugalėtojų titulą ginančiais Kanados ledo ritulininkais.

Čekijos rinktinė aštuntfinalyje 5:3 (3:0, 1:1, 1:2) įveikė Slovakijos ekipą ir ketvirtfinalyje susitiks su JAV komanda.

Čekai antrojo kėlinio pabaigoje pirmavo 4:0, tačiau po to slovakai sušvelnino rezultatą 3:4. Penktąjį įvartį čekai pelnė, likus žaisti 39 sek., kai slovakai žaidė be vartininko.

Nugalėtojams du įvarčius pelnė Romanas Červenka (8 ir 36 min.), po vieną - Alesas Hemskis (Ales Hemsky, 7), Davidas Kreičis (David Krejči, 18) ir Tomašas Plekanecas (60).

Slovakijos ekipai du įvarčius pelnė Marianas Hosa (Marian Hossa, 39, 48), vieną - Tomašas Surovas (Tomaš Surovy, 49).

Dėl kitų dviejų kelialapių į pusfinalį kovos Rusijos ir Suomijos bei Slovėnijos ir Švedijos rinktinės.