Lukas Kubilius vaikystėje svajojo būti... dainininku

Lukas Kubilius vaikystėje svajojo būti... dainininku

Turbūt kiekvienas iš mūsų pamena gražias vaikystės svajones ir įsivaizduojamą savo ateities profesiją. Berniukų svajonės liejosi nuo policininko, karininko, gydytojo iki lenktynininko ar net kosmonauto, o mergaitės užaugusios svajojo tapti kirpėjomis, pardavėjomis ar net grožio deivėmis.

Šįkart "Savaitės ekspreso" rubrikoje "Vaikystėje aš svajojau būti..." kalbiname daugkartinį Europos suaugusiųjų karatė kiokušin čempionatų nugalėtoją ir prizininką, pasaulio taurės varžybų vicečempioną ir vadinamosios karatistų olimpiados (kas ketverius metus vykstantis pasaulio karatė be svorio kategorijų čempionatas) prizininką Luką Kubilių.

Jis ne tik yra tituluotas sportininkas, bet ir pats ugdo jaunąją kartą Klaipėdos karatė kiokušin "Shodan" sporto klube. Taip pat yra ir šio klubo prezidentas.

Štai taip tituluotasis Klaipėdos karatistas Lukas Kubilius atrodė vaikystėje.

Dainavo ir žaidė futbolą

"Vienos aiškios svajonės neturėjau, bet iš mamytės ir amžino poilsio jau iškeliavusios močiutės lūpų girdėjau daug smagių pasakojimų apie savo išskirtinį pomėgį dainuoti. Tai buvo, kai sulaukiau penkerių-šešerių metukų. Norėjau būti dainininku", - bandė atmintį atgaivinti L. Kubilius.

"Močiutė mano dainas įrašinėdavo net į juostinį magnetofoną. Dainuodavau lietuviškas dainas. Gaila, kad nėra išlikusių tų dainų įrašų, būtų dabar linksma pasiklausyti", - šypsodamasis sakė tituluotasis karatistas.

Kiek ūgtelėjęs, maždaug aštuonerių metukų L. Kubilius pasuko į sportą - lankė futbolo treniruotes pas žinomą futbolo žaidėją, o vėliau ir trenerį, "Atlanto" klubo prezidentą Algimantą Mitigailą.

"Futbolą lankiau maždaug iki 14 metų. Teko išbandyti visas pozicijas: ir saugo, ir puolėjo, ir, esant reikalui, pastovėdavau vartuose. Buvau universalus žaidėjas, tačiau kažkuo išskirtinis nebuvau. Tiesiog patiko šis žaidimas. Visgi vėliau supratau, kad man mielesnis yra ne komandinis, o individualus sportas, kadangi po pralaimėjimo negali kaltinti kitų - tik save", - akcentavo tvirtą charakterį ir valią išsiugdęs vienas žinomiausių ne tik Lietuvos, bet ir Europos bei pasaulio karatistų.

Išdaužė mokyklos langą

L. Kubilius vaikystėje iš pradžių mokėsi 12 vidurinėje mokykloje (dabar - "Žemynos" gimnazija) ir puikiai pamena nutikimą, kai teko raudonuoti mokyklos pavaduotojos kabinete.

"Buvo žiema. Vienas iš mokyklos mokinių per langą kažką negražiai šūktelėjo ir aš nuo žemės pasiėmiau sniego gniūžtę bei stipriai ją švystelėjau. Norėjau pataikyti į minėtą mokinį, tačiau šis staiga spėjo uždaryti langą ir išdaužiau mokyklos langą", - pasakojo L. Kubilius.

"Pamenu, kad mokyklos pavaduotoja mane už plaukų tempė į kabinetą. Teko ir tėvams apsilankyti mokykloje bei raudonuoti dėl šio mano poelgio. Tačiau tai buvo vienetinis, labiau netyčinis nusižengimas. Daugiau panašių šunybių nebeprikrėčiau", - sakė klaipėdietis.

Vadovauja karatė mokyklai

Karatė kelią L. Kubilius pasirinko gana vėlai - tik sulaukęs 15 metų.

"Su būriu pažįstamų lankėme kovinės savigynos būrelį ir vieną dieną sužinojome, kad karatė užsiėmimus veda treneris Darius Glodenis. Taip ir užsikabinau. Net pamenu, kad pirmose savo varžybose iškovojau trečiąją vietą ir gavau ne tokią taurę, kokios dabar sportininkams yra įprastos (aliumininės), o paprastą - stiklinę. Dabar iš tokių taurių geria sultis ar kokius kitus gėrimus, o tada mes gaudavome tokius apdovanojimus. Tiesiog ant stiklinės taurės užklijavo varžybų lipduką ir padovanojo. Kažkur namuose dar turiu šią taurę", - šypsodamasis pasakojo L. Kubilius.

Jau 37-erių sulaukęs L. Kubilius vis dar neapleidžia didžiojo sporto. Apskritai jis karatė kiokušin sportu užsiima daugiau nei pusę savo gyvenimo - net 21-erius metus.

"Per tuos metus titulų tikrai nemažai susikaupė. Esu dalyvavęs daugelyje varžybų, sporto dėka apkeliavęs vos ne visas Europos valstybes", - sakė jis.

L. Kubilius prieš daugiau nei 10 metų įkūrė savo karatė kiokušin mokyklą "Shodan" ir treniruoja šimtus auklėtinių. Be to, klaipėdietis ne tik pats aktyviai sportuoja bei ugdo jaunąją kartą, bet ir pats nuolat tobulinasi, siekia mokslo aukštumų: LCC tarptautiniame universitete įgijo verslo vadybos ir administravimo studijų bakalaurą, o vėliau Vilniaus Mykolo Romerio universitete krimto teisės magistro studijas.

L. Kubilius sako, kad kiokušin karatė turi savo filosofiją, ir ji anaiptol neskatina smurto.

"Priešingai - šios šakos tikslas yra ugdyti pilnavertę ir atsakingą asmenybę.

"Karatė kiokušin išvertus iš japonų kalbos reiškia "absoliučios tiesos arba teisingo gyvenimo kelio mokykla", - pabrėžia L. Kubilius.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder