Šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė olimpinėse žaidynėse - 13-a

Lietuvos atstovė Airinė Palšytė Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių moterų šuolių į aukštį varžybų finale šeštadienį užėmė 13-ąją vietą.

24-erių metų lengvaatletė pirmuoju mėginimu įveikė 1 m 88 cm aukštį, o visi trys bandymai peršokti į 1 m 93 cm aukštį iškeltą kartelę buvo nesėkmingi.

2012 metų Londono olimpinėse žaidynėse A. Palšytė buvo 11-a.

Nugalėjo triskart Europos čempionė 37-erių metų ispanė Rut Beitija (Ruth Beitia). Ji tapo pirmąja Ispanijos lengvaatlete, iškovojusia olimpinį auksą moterų lengvosios atletikos varžybose.

Sidabro medalį pelnė Europos vicečempionė 26-erių metų bulgarė Mirela Demireva, o bronzos - 2008 metų Pekino olimpinių žaidynių vicečempionė, dukart pasaulio čempionė 32-ejų metų kroatė Blanka Vlašič.

Šios trys sportininkės ir ketvirtąją poziciją užėmusi 32-ejų metų amerikietė Šontė Louv (Chaunte Lowe) įveikė 1 m 97 cm aukštį. Galutinį jų išsidėstymą lėmė panaudotų bandymų skaičius. R. Beitijai mėginimų prireikė mažiausiai.

Finale kovojo 17 sportininkių, kurios atrankoje įvykdė kvalifikacinį normatyvą - 1 m 94 cm.