Esė apie "kulkų spiečių" ir mėlynę po akimi

Esė apie "kulkų spiečių" ir mėlynę po akimi

"Vakarų ekspresas" ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalionas tęsia projektą "Šauktinio dienoraštis".

Dragūnų batalione bazinį kario kursą baigę nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai tobulinasi jiems paskirtuose specializuotuose kario kursuose. Kurso dalyvis jaunesnysis eilinis Gytis Agintas džiaugiasi jo priežiūrai patikėtu svarbiu skyriaus sudėties ginklu - kulkosvaidžiu.

Giedriaus Skiezgilo nuotr.

"Neapsakomas jausmas. Norint, kad šis ginklas nenuviltų lemiamu momentu, būtina kuo kruopščiau jį prižiūrėti ir valyti. 11,6 kg, 7,62x5,1 mm kalibro belgiškas ginklas iššauna 600-950 kulkų spiečių per minutę, todėl joks priešo pėstininkas ar jo lengvai šarvuota technika nėra baisi. Nekantriai laukiu, kada galėsiu išbandyti ginklą šaudykloje", - teigia karys.

Pirmoji vyr. šaulio kurso savaitė prasidėjo šaudymo įgūdžių tobulinimu dienos ir nakties metu. Kariai mokėsi taikytis į nejudančius ir judančius taikinius atsižvelgdami į vėjo kryptį, stiprumą bei taikinio nuotolį. Pasak jaunesniojo eilinio Raimundo Ušacko, kuris šiuo metu yra būtent šiame kurse, vyr. šaulys yra skyriaus vado pavaduotojas. Jis atsakingas už reorganizaciją mūšio metu, t. y. už šaudmenų paskirstymą, sveikųjų ir sužeistųjų suskaičiavimą ir jų gelbėjimo operaciją. Būtent tuo jis skiriasi nuo paprastojo šaulio.

Giedriaus Skiezgilo nuotr.

"Carl Gustaf M3" 84 mm granatsvaidis - didelę griaunamąją jėgą turintis ginklas. Granatsvaidininko kurse esantys kariai privalo išmokti pasirinkti pozicijas, kurios būtų saugios tiek jiems, tiek aplinkiniams. Naudojantis šiuo ginklu reikalingas ypatingas atsargumas, kadangi po šūvio už savęs palieka pavojingą karštų dujų zoną.

Giedriaus Skiezgilo nuotr.

"Laukiu savo pirmojo šūvio. Instruktorius minėjo, kad daug šaulių turės mėlynę po akim, mat šaunant akis būna priglausta prie optikos, o iš vamzdžio išlekia galinga "raketa", tad labai svarbu visus veiksmus atlikti taisyklingai. Mūsų sprogmenys skirti naikinti priešo sunkiąją šarvuotą techniką, apšviesti teritoriją, padaryti dūmų priedangą, naikinti gynybinius įtvirtinimus, gyvąją priešo jėgą", - kalbėjo granatsvaidininko padėjėjas jaunesnysis eilinis Julius Bartušis. Ginklui panaudoti reikalingi du žmonės, todėl granatsvaidininko padėjėjas ir granatsvaidininkas dalyvauja tame pačiame kurse.

Giedriaus Skiezgilo nuotr.

Taiklieji šauliai - "geriausią akį" turintys kariai. Pagrindinis jų darbas yra naikinti priešą ar objektus taiklia ugnimi iš tolesnio nuotolio nei siekia paprastas šaulių ginklas. Vienas iš būsimųjų taikliųjų šaulių - jaunesnysis eilinis Robertas Gailius.

"Naujas ginklas, nauji potyriai. Šaudome, pratiname akis, kaip nustatyti atstumus be jokių prietaisų, maskuojamės ir mokomės, kaip pasiruošti vietą šūvio atlikimui, kadangi jo gali tekti laukti parą, o gal ir ilgiau", - pasakojo jis.

Giedriaus Skiezgilo nuotr.

Ir pabaigoje mintis pamąstymui: "Penkių sekundžių granatos detonatorius sudega per 3 sekundes."

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder