Kiek anksčiau buvo nurodoma, kad pagrobti 12 JT darbuotojų.
Spalio 26 d. daugiau kaip 100 ginkluotų opozicijos kovotojų užpuolė Nilu degalus, ginklus ir įrangą gabenusia barža plaukusius JT darbuotojus
JT paragino sukilėlių vadą Ryką Macharą (Riek Machar) išlaisvinti visus pasaulinės organizacijos narius ir nurodė, kad tokie veiksmai negali būti toleruojami.
Specialioji JT generalinio sekretoriaus atstovė ir JT misijos Pietų Sudane (UMISS) vadovė Elen Margretė Loi (Ellen Margrethe Loj) pavadino darbuotojų pagrobimą antpuoliu prieš JT. "Laikausi nuomonės, kad UMISS atstovų pagrobimas prilygsta atakai prieš JT. Tokio pobūdžio "žydrųjų šalmų" ar bet kokio kito JT personalo užpuolimus galima vertinti kaip karo nusikaltimą", - pabrėžė pareigūnė.
Pietų Sudane 2013-ųjų gruodį kilo kova dėl valdžios tarp prezidento Salvos Kiro (Salva Kiir) ir buvusio jo sąjungininko ir pavaduotojo R. Macharo. Nuo tada per mūšius tarp vyriausybinių dalinių ir R. Macharo vadovaujamų sukilėlių žuvo dešimtys tūkstančių žmonių. Daug civilių tapo etninių žudynių ir prievartavimo aukomis. Daugiau kaip 2 mln. žmonių paliko savo namus.
Rašyti komentarą