Ispanijos teisėjas JAV ambasadoje Madride pareiškė, kad Rusija, Baltarusija ir Čečėnija tapo visiškomis "mafijos valstybėmis", teigiama naujuose "WikiLeaks" paviešintuose diplomatiniuose dokumentuose, kuriuos pristato "Guardian".
Dokumente taip pat svarstoma, ar Rusijos mafija daro įtaką šalies ministrui pirmininkui Vladimirui Putinui.
Kitame dokumente teigiama, kad įtakingas Ukrainos verslininkas JAV pareigūnams prisipažino turįs ryšių su Rusijos nusikalstamu pasauliu.
"Guardian" pristatomuose dokumentuose teigiama, kad 2010 metų sausį Ispanijos teisėjas Chosė Grinda Gonsalesas (Jose Grinda Gonzales) JAV ambasadoje tvirtino, jog Rusija, Baltarusija ir Čečėnija - valstybės, kur "neatsiejama valdžios ir organizuotų nusikaltėlių veikla".
Teisėjas sakė vadovavęs Ispanijoje vykdytojoje operacijoje prieš Rusijos nusikaltėlius. Jos metu buvo sulaikyta daugiau nei 60 žmonių.
Diplomatiniuose šaltiniuose iš JAV ambasados Madride kalbama apie "neatsakomą klausimą", kokiu mastu V. Putino veiksmams daro įtaką mafija ir ar jis pats vis dar kontroliuoja padėtį. Teisėjas taip pat sakė, kad buvęs Rusijos saugumo agentas Aleksandras Litvinenka taip pat manęs, jog Rusijos žvalgyba kontroliuoja šalies nusikalstamą pasaulį. Ch. G. Gonsalesas mano, kad šis teiginys teisingas.
Teisėjas JAV pareigūnams pasakojo turįs informacijos, jog kelios Rusijos politinės partijos šoka pagal mafijos dūdelę. Diplomatiniai įrašai rodo, kad Vašingtonas mano, jog V. Putinas žinojo apie A. Litvinenkos nužudymo operaciją Londone 2006 metais. Kremlius neigia bet kokias sąsajas su nusikaltimu.
"WikiLeaks" taip pat paviešino dokumentų iš JAV ambasados Kijeve, kurie siekia 2008 metų gruodį. Juose Ukrainos verslininkas, turįs ryšių su Rusijos dujų konglomeratu "Gazprom", teigia, jog yra susijęs su Rusijos nusikaltėliais. JAV ambasadoriui jis sakė, kad verslą pradėti galėjo tik gavęs gangsterio Semiono Mogilevičiaus palaiminimą.
S. Mogolevičius JAV ir Europos pareigūnų laikomas "daugumos Rusijos mafijos sindikatų visame pasaulyje" bosų bosu".
Rašyti komentarą