Vyriausybės krizė Vokietijoje

Vyriausybės krizė Vokietijoje

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel koalicinės vyriausybės ateitis atrodo neaiški, kai apie atsistatydinimą netikėtai pranešė jaunesniosios koalicinės vyriausybės partnerės - Vokietijos socialdemokratų partijos (SPD) - lyderė Andrėja Nales (Andrea Nahles).

SPD lyderė A.Nales nusprendė atsistatydinti dėl prasto partijos pasirodymo praėjusį mėnesį vykusiuose rinkimuose į Europos Parlamentą.

A.Nales teigė, kad oficialiai atsistatydins iš SPD lyderės pareigų, nes ji nebeturi paramos, būtinos toliau eiti savo pareigas. Vakar ji tą ir padarė.

EP rinkimuose SPD pasiekė visų laikų žemumas, partija gavo kiek mažiau nei 16 proc. balsų. Be kita to, remiantis naujausios viešosios nuomonės apklausos duomenimis, šiuo metu parama SPD yra mažiausia, kokia tik buvo iki šiol.

Tačiau politikės atsistatydinimas pačioje Vokietijoje laikomas netikėtu. SPD lydere A.Nales tapo vos pernai balandį, todėl manoma, kad ji negali būti visiškai atsakinga už tokius prastus rezultatus.

A.Nales atsistatydinimas gali sukelti grėsmę dabartinei vyriausybei. Jei SPD nuspręstų pasitraukti iš koalicijos, tai galėtų privesti prie pirmalaikių rinkimų.

Situaciją komentuoja politologas Vadimas Volovojus:


Aš įtariu, kad vyksta labai įtempta kova dėl svarbiausių postų Europos Sąjungoje, o tai smarkiai atsiliepia ir vidinei dėl postų konkuruojančių šalių situacijai.

Galbūt neatsitiktinai vyriausybės krizė kilo Austrijoje, vis garsiau kalbama apie krizę Prancūzijoje, kur Emanuelis Makronas ką tik pralaimėjo rinkimus į EP Marinai Le Pen, dabar štai netgi kalbama apie krizę Vokietijoje, kuri visada garsėjo stabilumu... Vyksta labai rimti dalykai.

Juo labiau kad pasirodo vis daugiau pranešimų apie tam tikrus nesutarimus ir pačioje krikdemų partijoje: A.Merkel, paskelbusi apie savo pasitraukimą, nelabai sutaria su naująja partijos pirmininke...

Pastaroji sako, kad A.Merkel reikia greičiau trauktis, o tuomet jai logiškai turi atitekti vyriausybės vadovės postas, tačiau pati A.Merkel mato, kad nėra kam palikti šio posto, ir dabar svarstoma, ar nebuvo klaida taip garsiai skelbti apie savo pasitraukimą iš politikos bei visų postų perdavimą...

Akivaizdžiai vyksta vidinė kova partijos viduje, o taip pat, tikėtina, jog lygiagrečiai kovojama ir dėl postų Europoje. Galėsime spręsti, kai matysime pirmuosius tos kovos rezultatus.

Na, pavyzdžiui, A.Merkel pasitraukia dėl vyriausybės krizės, Vokietijoje vyksta pirmalaikiai rinkimai, o buvusi kanclerė staiga netikėtai „išrenkama“ Europos Komisijos vadove... Galbūt ponas Manfredas Vėberis (Manfred Weber), apie kurį nuolat šnekama, anaiptol nėra tas tikrasis pretendentas? Matysime ateityje...

Na, o vokiečių socdemai dabar tikrai yra gilioje krizėje, kurią galima vadinti tradicinės partijos krize. Žinoma, sunku lyginti, bet mūsų socdemai juk taip pat pralaimėjo ankstesnius rinkimus...

Vokiečių socdemai blaškosi, negali apsiprasti su naująja realybe ir apsispręsti, kokią poziciją jie užima netgi tų pačių „pabėgėlių“ atžvilgiu...

Reikia suformuluoti labai aiškias naujas pozicijas, nes senoji pozicija rinkėjams jau neįdomi.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder