Portalo „The Guardian“ teigimu, nors V. Lenino paminklai ir atvaizdai anksčiau puošė, ko gero, kiekvieno Rytų Vokietijos miesto ir miestelio pagrindinę aikštę, niekas negalėjo įsivaizduoti, kad kažkas panašų įvaizdį bandys atkartoti ir vakarinėje šalies dalyje.
Tačiau dabar teismas suteikė Vokietijos marksistų-leninistų partijai (MLDP) leidimą pasistatyti metalinę statulą priešais partijos būstinę. Vietos valdžia bandė sustabdyti statulos statymą, liepdama nutraukti betoninio pjedestalo liejimą. Jos teigimu, statula „trikdytų“ gretimo 1930-aisiais pastatyto pastato vaizdą.
Vakarų Gelzenkircheno taryba taip pat teigė, kad V. Leninas tikra nėra asmenybė, kurią miestui reikėtų pagerbti.
„Komunistų vadas Leninas yra smurto, prievartos, teroro ir neįsivaizduojamos žmonių kančios įsikūnijimas. Visa tai padaro jį nesuderinamą su laisva ir demokratine konstitucine tvarka Vokietijoje bei reiškia, kad jis yra kovos su mūsų demokratija ir jos panaikinimo simbolis“, – rašoma savivaldos pareiškime.
Tačiau MLDP, kuri ir yra pastato savininkė, nesutiko su tokiu požiūriu ir jai palankų teismo sprendimą, leidžiantį pastatyti paminklą, pavadino fantastiška Vladimiro Iljičiaus Lenino pergale.
„Mes labai džiaugiamės. Gelzenkirchenas yra darbininkų miestas, ir Leninas puikiai čia tinka“, – teigė šios komunistų partijos vadovė Gabi Fechtner.
Miesto valdžios atstovai teigia ketinantys apskųsti teismo sprendimą.
Rytų Europos šalyse jau įgrisęs dešinę ranką ištiesusio Lenino paminklas turėtų būti atidengtas kovo 14 d. per ceremoniją, tikėtina, sutrauksiančią visos šalies diktatoriaus šalininkus. MLPD iš visų jėgų stengėsi pastatyti šią statulą iki 150-ojo V. Lenino gimtadienio balandžio 22 d.
2,15 metro aukščio paminklo modelis buvo pagamintas 1930-aisiais Sovietų Sąjungoje. Vokietijos komunistai statulą už neįvardytą sumą įsigijo viešo aukciono metu iš vieno Čekijos miestelio.
MLPD buvo įkurta 1982 m. ir nuo to laiko yra atidžiai sekama Vokietijos saugumo, nes ši partija laikoma ekstremistine ir antikonstitucine.
Rašyti komentarą