Pavyzdžiui, į "juodąjį sąrašą", kuris paskelbtas Ukrainos prezidento puslapyje internete, įtraukti keli britų transliuotojo BBC darbuotojai, tarp jų - ilgametis korespondentas Maskvoje Stivas Rozenbergas (Steve Rosenberg). Ukrainos teigimu, jis "kelia realų arba potencialų pavojų nacionaliniams interesams, nacionaliniam saugumui ir Ukrainos suverenumui".
Kokia konkrečiai BBC reporterių informacija papiktino Kijevą, nekonkretizuojama. Tačiau Ukrainoje vieša paslaptis, kad prezidentūra jau seniai nepatenkinta BBC žurnalistų darbu. Tarptautinis naujienų kanalas BBC World News, pavyzdžiui, 70-ųjų kari pabaigos metinių proga gegužę parengė išsamų reportažą apie paradus Maskvoje ir separatistų bastione Donecke. Tačiau tuo pat metu Kijeve vykusios iškilmės nebuvo paminėtos.
Ukrainos saugumo šaltinių duomenimis, BBC komanda daryti reportažą į Donecką atvyko iš Rusijos. Tai laikoma nelegaliu sienos kirtimu, nes Ukrainos tarnybos nebekontroliuoja sienos tarp separatistų teritorijų ir Rusijos. Žurnalistai turi galimybę į Donecką patekti iš Ukrainos pusės.
BBC užsienio skyriaus vadovas Endriu Rojus (Andrew Roy) kritikavo "gėdingą išpuolį prieš žiniasklaidos laisvę". Sankcijos esą yra visiškai nederamos, tai nepaaiškinamos priemonės prieš BBC žurnalistus, kurie apie situaciją Ukrainoje pasakoja nešališkai ir objektyviai. "Mes reikalaujame, kad Ukrainos vyriausybė nedelsiant išbrauktų jų pavardes iš sąrašo", - pabrėžė E. Rojus.
"Juodajame sąraše" yra ir vienas vokiečių bei vienas ispanų žurnalistas. Iš viso sąrašas papildytas beveik 400 asmenų ir organizacijų. Apribojimų sulaukė ir Rusijos oro bendrovė "Aeroflot". Ukrainos žinyboms neleidžiama naudotis rusų kompanijos "Kaspersky" antivirusinėmis programomis.
Kijevas jau pernai daug rusų ir sukilėlių, kaltinamų dėl krizės Rytuose ir Krymo aneksijos, įtraukė į sankcionuojamų asmenų sąrašą.
Nuo karinio konflikto Rytų Ukrainoje pradžios 2014 balandį jau žuvo beveik 8 000 žmonių.
Rašyti komentarą