Tonis Bleras nerimauja dėl galimo Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš ES

Tonis Bleras nerimauja dėl galimo Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš ES

Buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Tonis Bleras (Tony Blair) "labai nerimauja", kad šalies gyventojai, balsuodami referendume, gali nuspręsti, jog Didžioji Britanija turėtų pasitraukti iš Europos Sąjungos (ES), informuoja "EurActiv".

Interviu Vokietijos laikraščiui "Die Zeit" jis pridūrė, kad įgūdžių perdavimas Europos Sąjungai turėtų reikšti ir didesnį demokratinį teisėtumą, ir pabrėžė, kad "Didžioji Britanija šiame procese turi vaidinti svarbų vaidmenį".

T. Bleras perspėjo, kad netinkamai vykdant šį procesą gali kilti "politinė krizė, kuri gali tapti tokia pat didelė kaip euro zonos skolų krizė", o "žmonės nepritars tautinės valstybės panaikinimui".

Gegužę ES prekybos komisaras Piteris Mandelsonas (Peter Mandelson) paragino surengti referendumą dėl Didžiosios Britanijos ateities ES.

Remiantis naujausių apklausų rezultatais, vis daugiau britų referendume balsuotų už Britanijos narystės ES panaikinimą. Dabartinis premjeras Deividas Kameronas (David Cameron) praėjusį mėnesį sakė, kad rengti referendumą šiuo klausimu yra visiškai normalu.

Jo tonas su ES buvo ganėtinai griežtas. Gruodį jis vetavo naująją ES fiskalinę sutartį. Didžiosios Britanijos euroskeptikai tikina, kad ES taisyklės varžo šalies ekonomiką, be to, sąjungai mokamos milijardinės įmokos. Anot jų, šios problemos būtų išspręstos pasitraukus iš ES.

Kita vertus, ES rėmėjai teigia, kad pasitraukimo atveju Britanija prarastų įtaką ES - didžiausioje savo prekybos partnerėje, o sąjungos taisyklės šaliai vis tiek galiotų.

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder