Šveicarijos gyventojai sekmadienį vykusiame referendume aiškia persvara atmetė iniciatyvą nustatyti rekordinę minimalią algą. Balsavusių rinkėjų apklausos rodo, kad 22 frankų (18 eurų) minimaliai valandinei algai pritarė tik 23 proc. piliečių, praneša agentūra AFP.
Referendumo šalininkai - kairiosios partijos ir profsąjungos - agitavo balsuoti už "orų" atlyginimą. Iniciatorių teigimu, 3 300 eurų minimali mėnesinė alga reikalinga tam, kad brangioje Šveicarijoje būtų galima apmokėti didelius nuomos kaštus ir užsitikrinti pragyvenimą. Projekto priešininkai, tarp jų - vyriausybė, verslininkai ir konservatyvios partijos tuo tarpu įspėjo dėl neigiamų padarinių darbo rinkai. Be to, jie atkreipė dėmesį į jau galiojančias minimalias algas tam tikrose srityse.
Šiuo metu Šveicarijoje nėra visuotinai įstatymu numatytos minimalios algos. Vokietijoje nuo 2015 metų įsigalios 8,5 euro minimalus valandinis atlyginimas. Ir Prancūzijoje (9,43 euro) bei Ispanijoje (5,05 euro) žemutinė algos riba yra gerokai žemesnė nei iniciatorių Šveicarijoje siūlyta.
Sekmadienį vykusiame referendume gyventojai, be to, pasisakė už tai, kad pedofilams iki gyvenimo pabaigos būtų uždrausta dirbti su vaikais. Čia pritarimas, remiantis balsavusių rinkėjų apklausa, buvo 63 proc.
Šveicarai dar balsavo ir dėl 22 naikintuvų pirkimo iš Švedijos. Šią iniciatyvą atmetė 52 proc. rinkėjų. Dėl šio 2,5 mlrd. eurų vertės sandorio šalyje jau seniai ginčijamasi. Vyriausybė naikintuvų pirkimą vadina būtinu kariuomenės pajėgumams atnaujinti. Tuo tarpu projekto priešininkai abejoja švediškų naikintuvų "Gripen" tinkamumu. Be to, pastaraisiais mėnesiais kilo audringi debatai dėl to, ar Šveicarijai apskritai reikia naujų naikintuvų.
Rašyti komentarą