Šiaurės Korėjos pareigūnas Čo Mjon Namas (Choe Myong Nam) pripažino, kad šalyje veikia darbo stovyklos, kuriomis siekiama "pakeisti" kalinius, tačiau kritiką dėl žmogaus teisių paneigė kaip "gandus".
Vasarį paskelbtame JT pranešime teigiama, kad Šiaurės Korėja plačiu mastu vykdo "neapsakomus žiaurumus" prieš savo žmones. Pranešime nurodyta, jog yra įrodymų dėl "sistemingų, paplitusių ir grubių žmogaus teisių pažeidimų". Teigiama, kad politiniais nusikaltimais kaltinami asmenys "pradanginami" darbo stovyklose, kur jie kenčia "tyčinį badavimą, priverstinį darbą, egzekucijas, kankinimus, prievartavimus bei teisės į reprodukciją atėmimą praktikuojant bausmę, priverstinius abortus ir vaikžudystę". Manoma, kad šalies darbo stovyklose laikoma dešimtys tūkstančių žmonių.
Šiaurės Korėjos pareigūnas posėdyje, kuris buvo atviras žurnalistams ir užsienio diplomatams, sakė, kad šalyje nėra "kalėjimo stovyklų", tačiau veikia "sulaikymo centrai, kuriuose žmonės tampa geresniais ir apmąsto savo netinkamą elgesį".
Čo Mjon Namas pažymėjo, kad Šiaurės Korėja yra "pereinamojo laikotarpio bendruomenė", todėl "problemos galimos, pavyzdžiui, ekonomikos ir kitose srityse. Mes turime pastatyti daugiau namų ir socialinių būstų, kad būtų užtikrintos geresnės žmonių gyvenimo sąlygos".
Pareigūnas dėl šalies silpnos ekonominės padėties kaltino "išorines jėgas", skelbė "Reuters". Akivaizdu, kad jis omenyje turėjo tarptautines sankcijas, kurios įvestos dėl Pchenjano branduolinių ir balistinių raketų bandymų pastaraisiais metais.
Rašyti komentarą