V. Tarasovas yra vienas iš rusiškos vakcinos nuo koronaviruso „Sputnik V“ klinikinių tyrimų organizatorių.
„Dabar galime pagrįstai kalbėti, kad turime viso labo kelias dešimtis atvejų, kai žmonės susirgo COVID-19, ir tai buvo susiję su vakcina. Tačiau sakyti, kad jie buvo paskiepyti ir [todėl] susirgo COVID-19, taip pat neteisinga: dauguma šių žmonių negavo antrojo vakcinos komponento, neįgijo visaverčio imuniteto“, – sakė jis spaudos konferencijoje pirmadienį.
Anot V. Tarasovo, „jei jus skiepijo ir jūs susirgote tarp pirmos ir antros vakcinavimo fazių, deja, vakcina nespėjo išprovokuoti imuninio atsako reakcijos“.
Mokslininkas pridūrė, kad imunitetas susiformuoja 42-ą dieną po vakcinos suleidimo.
V. Tarasovas pabrėžė, kad nė vienas iš pirmųjų savanorių, paskiepytų vakcina „Sputnik V“ iki šio preparato registracijos birželio mėnesį, nesusirgo COVID-19. Šie žmonės visą vakcinacijos laikotarpį praleido karantine Sečenovo institute.
„Praėjo pusmetis nuo tyrimų. Mes stebime jų būklę, niekas iš jų nesusirgo. 38 asmenys Maskvoje ir regionuose gyvena aktyvų socialinį gyvenimą, dirba – tai, mano nuomone, yra vilties teikianti informacija“, – kalbėjo mokslininkas.
Per klinikinius tyrimus Sečenovo institute birželį buvo paskiepyti 38 žmonės. Vakcina „Sputnik V“, pavadinta pirmojo sovietų palydovo garbei, buvo registruota Rusijoje rugpjūčio 11 d. Vėliau buvo pradėti vakcinos poklinikiniai tyrimai, jau paskiepyta pusė iš 40 tūkst. numatytų savanorių. Tyrimus planuojama baigti ateinančių metų vasaros pradžioje.
Šiuo metu kelios kitos farmacijos bendrovės Vakarų šalyse, įskaitant „Pfizer“ ir „AstraZeneca“, taip pat baigia savo sukurtų vakcinų nuo COVID-19 bandymus.
Rašyti komentarą