Maskva nepripažįsta dabartinės Ukrainos valdžios legitimumo ir nutraukia diplomatinius santykius su šalimi. Tokią informaciją pranešė nuolatinis Rusijos atstovas Jungtinėse Tautose (JT) Vitalijus Čurkinas.
"Maskva nepripažįsta dabartinės Ukrainos valdžios teisėtumo, todėl diplomatiniai santykiai su Ukraina nutraukiami", - teigė V. Čurkinas.
Be to, nuolatinis Rusijos atstovas tikisi, kad Kijeve bus pradėtas nepriklausomas tyrimas dėl įvykių, kurių metu snaiperiai šaudė į Maidano protestuotojus bei policininkus.
"Tikiuosi, kad JT generalinio sekretoriaus pavaduotojo Jano Eliasono (Jan Eliasson) ir JT generalinio sekretoriaus pavaduotojo žmogaus teisių klausimais Ivano Šimonovičiaus vizitai į Kijevą paskatins Ukrainos valdžią atlikti skubų ir nepriklausomą tyrimą dėl žmogaus teisių pažeidimo", - pridūrė V. Čurkinas.
Krymas sukūrė savo valdymo struktūras
Krymo autonominio parlamento spaudos tarnyba pranešė, jog regione sukurtos nuo Kijevo nepriklausomos valdymo institucijos, Sevastopolio miesto taryba pareiškė norinti prisijungti prie Rusijos Federacijos.
Spaudos tarnybos pranešime rašoma, jog Krymo autonominė respublika nuo šiol turės savo teisingumo, vidaus reikalų, nepaprastųjų situacijų, pramonės ministerijas, taip pat informacijos ir masinės žiniasklaidos priemones. Be to suformuota atskira prokuratūra, saugumo tarnybos, muitinė, mokesčių ir teisėsaugos struktūros.
"Rezoliucija buvo priimta siekiant pagerinti Krymo autonominės respublikos socialinį ir ekonominį valdymą, bei optimizuoti įstatymus vykdančių institucijų darbą", - skelbiama pranešime.
Vėlų ketvirtadienio vakarą Sevastopolio miesto taryba priėmė rezoliuciją dėl prisijungimo prie Rusijos federacinio subjekto statusu. Mieste yra įsikūrusi Rusijos Juodosios jūros flotilės bazė, todėl teritorija turi atskirą statusą ne tik Ukrainos, bet ir viso Krymo pusiasalio atžvilgiu. Nepaisant rezoliucijos, miesto tarybos atstovai paskelbė, jog sevastopoliečiai vis tiek galės balsuoti vasario 16 dienos referendume.
ELTA primena, kad kovo 6 dieną. Autonominis Krymo parlamentas paskelbė apie būsimą referendumą, kuriame pusiasalio gyventojai galės balsuoti už tolesnį teritorijos statusą - atsiskirti arba likti Ukrainos sudėtyje plačiomis autonomijos teisėmis.
Kijevo vyriausybė ir Vakarų šalių atstovai būsimą referendumą pavadino neteisėtu ir antikonstituciniu.
Vladimirą Putiną įkalbinėja telefonu
Pokalbio telefonu metu JAV prezidentas Barakas Obama (Barack Obama) dar kartą paragino Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną ieškoti diplomatinio sprendimo krizei Ukrainoje, praneša BBC.
JAV Baltųjų rūmų išleistame pranešime rašoma, kad abiejų šalių vadovai kalbėjosi daugiau kaip valandą, diskusijų metu B. Obama pabrėžė, jog rusų veiksmus Ukrainai priklausančiame Krymo pusiasalyje vertina kaip nepriklausomos šalies suvereniteto pažeidimą ir paragino kuo greičiau ieškoti diplomatinio konflikto sureguliavimo būdo.
Rusijos prezidento administracijos pranešime teigiama, kad krizė Ukrainoje neturėtų gadinti Maskvos ir Vašingtono santykių, nes "problema, nors ir žymi, tačiau pavienė".
Tai buvo jau antrasis B. Obamos ir V. Putino asmeninis pokalbis dėl Ukrainos per mažiau nei savaitę, vykęs iškart po to, kai JAV įvedė vizų išdavimo sankcijas aukštiems Rusijos ir Krymo autonomijos pareigūnams.
Taip pat pranešama, kad V. Putinas nepateko į sąrašą, kuriame išvardinti asmenys, kuriems JAV valdžia gali įvesti sankcijas, pranešė ketvirtadienį britų televizijos ir radijo korporacija BBC, remdamasi JAV administracijos atstovu.
Rašyti komentarą