Veto teisę turinti Rusija pareikalavo, kad į rezoliuciją būtų įtraukta formuluotė, pabrėžianti būtinybę dialogu sureguliuoti konfliktą su Šiaurės Korėja. Pchenjanas sekmadienį vėl paleido raketą, tačiau ši, JAV ir Pietų Korėjos duomenimis, netrukus po starto sprogo.
JAV pasiūlytoje rezoliucijoje JT Saugumo Tarybos narės turėjo pareikšti „didžiausią savo susirūpinimą“ dėl Šiaurės Korėjos „labai destabilizuojančio elgesio“ ir pagrasinti stalinistinei šaliai „tolesnėmis rimtomis priemonėmis“. Tekste taip pat buvo raginimas Šiaurės Korėjai nevykdyti naujų branduolinių bandymų.
Kai kurie JT diplomatai, nenorėję būti įvardyti, neslėpė nuostabos, kad Rusija tekstą atmetė, tačiau Kinija – svarbiausia Šiaurės Korėjos sąjungininkė – buvo pasiruošusi jį priimti.
JAV ambasadorė JT Nikki Haley pabrėžė, kad rezoliucija buvo siekiama išvengti tolesnės konflikto su Šiaurės Korėja eskalacijos. „Svarbu, jog Šiaurės Korėja žinotų, kad mes nemėginame kurstyti ginčo, nemėginame jo sau primesti“,– sakė ji žurnalistams.
JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas tuo tarpu paragino daryti „viską“, jog būtų garantuota, kad Šiaurės Korėjos raketų ir branduolinė programa „nekelia grėsmės tarptautinei bendrijai“. Ypač šalys „prie fronto linijos“ – Kinija, JAV, Japonija, Pietų Korėja ir Rusija – esą neturėtų vengti pastangų, kad būtų užkirstas kelias tolesniam Šiaurės Korėjos ginklavimuisi.
Rašyti komentarą