Prekybą su Kinija veikia "Dalailamos efektas"

Prekybą su Kinija veikia "Dalailamos efektas"

Tyrimas atskleidė, kad šalių, kurių aukščiausi vadovai susitinka su ištremtu Tibeto dvasiniu vadovu Dalailama, eksportas į Kiniją dvejus metus po jų susitikimo su Tibeto dvasiniu lyderiu sumažėja maždaug 8,1 proc., informuoja CNN.

"Dalailamos efektu" pavadintas Vokietijos Giotingemo universiteto tyrimas atskleidė, kad neigiama įtaka eksportui prasidėjo, kai prezidento postas 2002 metais atiteko Hu Dzintao (Hu Jintao).

Po susitikimų labiausiai nukentėdavo technikos ir transporto įrangos eksportas.

Anot tyrimo autorių, Kinija nepritaria prekybos ir ekonominių ryšių politizavimui, tačiau prieš visus Dalailamos susitikimus su valstybių lyderiais Kinijos valdžia dažnai atvirai grasina neigiama tokių susitikimų įtaka prekybos ryšiams su Kinija.

Ištyrus 159 šalių eksporto duomenis su Kinija nuo 1991 iki 2008 metų paaiškėjo, kad susitikimai su Dalailama kėlė įtampą su Kinija. Taip pat išsiaiškinta, kad nebuvo jokio neigiamo poveikio po Dalailamos susitikimų su žemesnio rango politikais.

Komentuodamas tyrimo rezultatus Dalailamos atstovas teigė, kad "Jo Šventenybė neturi tikslo sukelti nepatogumų šalims, kuriose vieši. Deja, Kinijos vyriausybė visus Dalailamos veiksmus vertina politiniu požiūriu".

Kinijos užsienio reikalų ministras atsisakė komentuoti tyrimą.

Tyrimas rodo, kad neigiamos įtakos eksportui turintis "Dalailamos efektas" nėra ilgalaikis ir išnyksta praėjus maždaug dvejiems metams po susitikimo. Vienas iš tyrimo autorių sakė, kad Kinija yra suinteresuota atkurti pašlijusius komercinius santykius, tačiau ji taip pat yra "labai suinteresuota viešai išlieti savo pyktį dėl Dalailamos priėmimų".

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder