Prasidėjo Kinų naujieji metai

Prasidėjo Kinų naujieji metai

Kinų naujųjų metų pradžia šiemet – vasario 12 d. Jie baigsis 2022 m. sausio 31 d. Kitaip jie dar vadinami pavasario švente. Galima sakyti, kad Kinijoje Naujieji metai yra viena svarbiausių metų švenčių, linksma ir džiugi nuotaika šiuo ypatingu metu Kinijoje būna panašiai kaip mus per Kalėdas!

Kinų Naujųjų metų data nustatoma pagal Saulės ir Mėnulio kalendorių.

Kaip atrodo Kinų naujieji metai?

Didžiausia, prabangiausia ir garsiausia šventė kinų kultūroje yra Naujųjų metų sutikimas. Per šias šventes daugelis kinų pasinaudoja galimybe aplankyti šeimą ir leisti laiką su artimaisiais. Tradicija švęsti naujų metų pradžią yra tiesiogiai susijusi su pavasario švente, kuri minima žiemos pabaigoje – sausio arba vasario mėnesiais. Šventė prasideda per jaunatį ir baigiasi per pilnatį, per Žibintų šventę.

Pavasario šventė ir Naujųjų metų istorija

Naujųjų metų šventimo tradicija Kinijoje siekia kelis tūkstantmečius. Istorija rodo, kad skirtingos dinastijos Kinijos metų sandūrą šventė įvairiai, įvesdamos naujus papročius. Pradedant Šangų dinastija, pavasario šventės buvo siejamos su protėvių garbinimu, o Džou dinastija dirbo lauko darbus.

Įspūdingų Naujųjų metų švenčių tradiciją prasideda Hanų dinastija, pradėjusi fejerverkų tradiciją. Pirmiesiems fejerverkams buvo panaudojami bambukų ūgliai. Tai buvo pirmas kartas, kai Kinų naujųjų metų data buvo nustatyta pirmąją Mėnulio kalendoriaus mėnesio dieną ir ši tradicija tęsiasi iki šiol.

Nuo to laiko ši šventė tarp kinų kasmet tapo vis populiaresnė. Kiekviena paskesnė dinastija pristatė kažką naujo – nuo šeimos susitikimų iki sprogstamųjų petardų naudojimo.

Kinų naujieji metai ir masinis grįžimas namo

Kai prasideda Kinų naujieji metai, dauguma šalies gyventojų grįžta į savo šeimos namus pas artimuosius, todėl kyla daug sunkumų. Dauguma kinų nevyksta į tolimas keliones, tačiau faktas yra tas, kad per šį laikotarpį tautiečiai įvykdo iki 3,5 milijardo skirtingų kelionių.

Tai didžiausia metinė migracija šalies viduje. Apskaičiuota, kad apie 250 mln. žmonių gyvena ir dirba kitur, o ne ten, kur gyvena kiti šeimos nariai. Likus dviem savaitėms iki planuojamos šventės daugelis kinų grįžta į savo šeimas.

Kinų naujųjų metų tradicijos

Kinai tiki, kad Naujieji metai pradeda naują gyvenimo ciklą, todėl svarbu tinkamai išvalyti kūną ir protą, o pasiruošti šventei paprastai pradedama nuo namų tvarkymo. Yra vienas paprotys, kurio kinai laikosi paskutinio senųjų metų mėnesio pabaigoje: jie surengia religinę ceremoniją, kurioje atsisveikina su maisto dievu, sudegindami jo atvaizdą. Tada, prasidėjus Naujųjų metų šventei, jie vėl perka stabo atvaizdą ir laiko jį iki kitų Naujųjų metų.

Viena iš Naujųjų metų tradicijų yra namų puošimas. Gyventojai dažniausiai kabina įvairias tradicines, raudonas dekoracijas. Garsiausios ir visiems prieinamos yra šios: raudoni žibintai, plakatai su simboliais, raudonos juostelės, kurios kabinamos ant langų ir durų. Fejerverkai leidžiami tam, kad kitais metais būtų išvengta piktųjų dvasių apsilankymo. Iš pradžių vietoj fejerverkų būdavo deginami bambukų ūgliai, kurie nuo karščio garsiai sprogdavo.

Vėliau patobulėjus technologijoms ir atsiradus pirotechnikai, juos pakeitė fejerverkai, sukeliantys garsų ir vaizdų efektą. Dar viena iš Naujųjų metų tradicijų – šeimos fotografavimas, kai viduryje yra vyriausias šeimos narys. Daugelis kinų, pasitikdami Naujuosius metus, taip pat vilki tautinius kostiumus.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder