Pirmieji Rusijos pareigūnai nuo koronaviruso saugosi bobučių užkalbėjimus primenančiais metodais
„Stebuklingas“ priemones nuo virusų gaminančios įmonės tinklapyje teigiama, kad „pagal bandymų rezultatus per trumpalaikį kontaktą su medžiaga bakterijos žuvo 99,99 proc. atvejų“. Jie ragina saugotis padirbinėjimų, nes jų „produktai gaminami tik Japonijoje“, o „analogų ir žemos kokybės produktų kopijos iš kitų šalių nesuteikia tokio tausojančio efekto“.
Iš pradžių tokie „blokatoriai“ iš tikrųjų pasirodė Japonijoje, tačiau 2017 m. „Sendai“ medicinos centro Klinikinių tyrimų skyriaus Virusų tyrimų centro ataskaita teigiama, kad tokie pakabukai nėra veiksmingi. Ekspertai išbandė 4 skirtingų gamintojų „blokatorius“, kurie buvo „nuodugniai ištirti dėl jų virucidinių ir baktericidinių savybių prieš ore esančius virusus ir bakterijas“. Mokslininkai nenustatė jokio skirtumo tarp bakterijų ir virusų aktyvumo nei šalia „blokatorių“ nei per atstumą nuo jų.
Internete kilus pajuokos bangai dėl „blokatoriaus“ nešiojimo, Rusijos prezidento atstovas spaudai suskubo teisintis, esą nėra įsitikinęs, kad ši priemonė iš tiesų padeda apsisaugoti nuo koronaviruso.
Anot D. Peskovo, prietaisą jis nusipirko vaistinėje, tačiau jis neprisipažino, kieno patarimu. Leidinio „Moskovskij komsomolec“ korespondentas anksčiau buvo matęs panašius ženkliukus ant Vyriausybės pareigūnų kaklų. Jis teigė, kad ministro pirmininko pavaduotojas Andrejus Belousovas ir jo darbuotojai pirmieji pradėjo nešioti „blokatorius“.
„Aš nesu tikras, kad jis padeda. Daugelis ekspertų sako, kad tai netgi gali būti kenksminga“,– prisipažino D.Peskovas spaudos konferencijos metu. Žurnalistai pasitikslino, ar prezidento atstovas nejaučia švokštimo kvėpuojant ir sąmonės sumišimo – simptomų, kurie yra išvardinti galimo šalutinio „blokatoriaus“ poveikio sąraše.
„Nėra švokštimo, tačiau apie sąmonę reikia spręsti, pagal konferencijos skambučio rezultatais“, - teigė D. Peskovas. „Bet ačiū už rūpestį bet kokiu atveju“,– pridūrė jis.
Rašyti komentarą