Pasaulis „perkando“ Džordžą Sorošą?

Pasaulis „perkando“ Džordžą Sorošą?

Kadangi filantropu prisistatantis spekuliantas Džordžas Sorošas nuolat siejamas su politika ir JAV demokratų partija, būtent artėjantys JAV prezidento rinkimai vėl privertė prisiminti šį dviprasmiškai vertinamą turtuolį.

Primirštas incidentas

Milijardieriaus Džordžo Sorošo (George Soros) vardas pastaruosius kelioliką metų žiniasklaidoje pasirodo gan dažnai. Pastarąjį kartą prieštaringai vertinamą verslininką BBC prisiminė rugsėjo pradžioje dėl esą praėjusių metų spalį prieš jį surengto sąmokslo.

Tuomet turtuolio Dž.Sorošo, prisistatančio filantropu, paaukojusiu labdarai daugiau negu 30 mlrd. JAV dolerių, pašto dėžutėje buvo rastas įtartinas vokas.

Kadangi ant voko puikavosi klaidingas užrašas „Floridai“, o paštas tądien jau buvo pristatytas, patikrinti voko buvo iškviestos specialiosios tarnybos. Atvėrusios voką, viduje rado raudonai perbrauktą Dž.Sorošo nuotrauką, plastikinį vamzdelį, mažą laikrodį, laidais prijungtą prie elemento, ir juodų miltelių.

Praėjusių metų spalį panašius vokus gavo ir nemažai kitų žinomų JAV visuomenės ar politikos veikėjų, priklausiusių demokratų partijai. Nė vienas iš siųstų vokų nesprogo.

FTB netrukus nustatė, kad vokus išvežiojo baltas furgonas. Jį puošė dviejų tipų lipdukai - palaikantys kandidatą į JAV prezidentus Donaldą Trampą (Donald Trump) ir agituojantys prieš demokratų partiją. Furgonas buvo rastas vienoje iš Floridos stovėjimo aikštelių.

Dešiniuosius palaikanti žiniasklaida iškart pareiškė, kad tai buvo provokacija, nukreipta prieš D.Trampą ir surengta specialiai iki lemiamo rinkimų turo likus tik dviem savaitėms.

Pasklidus informacijai apie incidentą, viešumoje užvirė diskusija apie tai, kam galėjo būti naudingas toks „išpuolis“. Internautai vienu balsu ėmė teigti, kad inscenizaciją surengė pats Dž.Sorošas, tačiau kaltu buvo pripažintas 56-erių floristas Cezaris Sajokas (Cesar Sayoc).

Nors C.Sajokas nebuvo tikras respublikonas, buvęs jo kolega Luidžis Mara (Luigi Marra) vėliau pasakojo, kad jis ne tik nuolat puošė savo furgoną D.Trampą palaikančiais lipdukais, bet ir ginčydavosi su klientais, jeigu jų namuose pastebėdavo demokratų partijos atributikos.

Pasak buvusio kolegos, C.Sajokas visur įžvelgė sąmokslą, už kurio stovėjo Demokratų partiją nupirkęs Dž.Sorošas. Įtariamojo įsitikinimu, viso to blogio, kuris vyko JAV, epicentru buvo būtent prieštaringai vertinamas milijardierius. Tądien, kai pašto dėžutėse buvo rastos bombos, C.Sajokas išplatino memą, kuriame buvo akcentuojama, jog „pasaulis vaduojasi iš Džordžo Sorošo kelto siaubo“.

Nors per incidentą niekas nenukentėjo ir sprogmenų patikimumas kėlė klausimų, C.Sajokas buvo pripažintas kaltu ir nuteistas 20 metų kalėjimo.

Kodėl užkliuvo Dž.Sorošas?

Spėjama, kad Holokaustą išgyvenęs ir sėkmingai iš Vengrijos į Vakarus pasitraukęs Dž.Sorošas per įvairias finansines spekuliacijas susikrovė 44 mlrd. JAV dolerių turtą. Dalį šių pinigų jis skyrė švietimo ir sveikatos apsaugos programų vystymui bei rėmimui, dalį - JAV demokratų partijos finansavimui. Žinoma, kad finansuotos didelių abejonių kelusios programos.

Didžiojoje Britanijoje milijardierius žinomas kaip „žmogus, sugriovęs Anglijos banką“. 1992 m. jis, kartu su kitais valiutų spekuliantais, skolinosi svarus sterlingų, o vėliau juos pardavė. Taip nusmukdydamas svaro kursą pasaulinėse valiutų rinkose. Iš šios „operacijos“, po kurios Didžiajai Britanijai teko palikti Europos valiutų kurso mechanizmą, „verslininkai“ uždirbo maždaug 1 mlrd. JAV dolerių.

Nenuostabu, kad po tokių finansinių aferų Dž.Sorošas sulaukė nemažo visuomenės dėmesio, kuris dar labiau sustiprėjo, po 2003 m. Tuomet milijardierius ne tik pasisakė prieš Irako karą, bet ir paaukojo milijonus dolerių JAV demokratų partijai.

Dž.Sorošas prisimintas D.Trampui paskelbus apie kandidatavimą į JAV prezidentus.

2017 m., likus aštuoniems mėnesiams iki prezidento rinkimų, Virdžinijoje, Šarlotsvilio mieste eitynes surengė vietos neonaciai. Jų susidūrimas su oponentais baigėsi 32-ejų Hyterės Hejer (Heather Heyer) mirtimi. JAV dešinieji iškart po incidento pareiškė, kad jį finansavo Dž.Sorošas, siekiantis tokiu būdu pakenkti D.Trampo reputacijai. Nors milijardierius tikrai 500 tūkst. JAV dolerių parėmė demokratų kandidato į Virdžinijos gubernatorius Tomo Perielo (Tom Perriello) rinkimų kampaniją, tiesioginio jo ryšio su mirtimi pasibaigusiomis eitynėmis nustatyti nepavyko.

Nepaisant to, įtarimai Dž.Sorošui vis didėjo. Praėjusį rudenį jis buvo kaltinamas tuo, kad, siekdamas į šalį pritraukti daugiau migrantų, suorganizavo migrantų iš Hondūro karavaną. Mat verslininkas pasisakė už atviras JAV sienas ir migraciją be ribų.

Vėl Dž.Sorošo vardas žiniasklaidoje pasirodė 2018 m. spalio
11 d. Tuomet pistoletu ginkluotas vyras Pitsburgo sinagogoje nušovė 11 ten buvusių žydų. Tirdamas incidentą, Džoelis Finkelšteinas (Joel Finkelstein) iš Tinklų įtakos tyrimų instituto (NCRI) rado vaizdo įrašą, kuriame šaulys Robertas Boversas (Robert Bowers) Dž.Sorošą įvardino kaip „baltąjį genocidą finansuojantį ir žiniasklaidą kontroliuojantį žydą“.

Visuomenė prieš Dž.Sorošą

Neigiamai apie Dž.Sorošą atsiliepiama Armėnijoje, Australijoje, Hondūre, Filipinuose, Rusijoje ir daugelyje kitų šalių.

Turkijos ministras pirmininkas Redžepas Tajipas Erdoganas (Recep Tayyip Erdoğan) apkaltino Dž.Sorošą, kad šis siekia „suskaldyti“ bei „sudraskyti“ Turkiją ir kitas tautas.

Buvęs Italijos premjero pavaduotojas Matejus Salvinis (Matteo Salvini) kaltina jį siekiu užtvindyti šalį migrantais, nes „jam patinka vergai“.

Jungtinės Karalystės „Brexit“ partijos lyderis Naidželas Faradžas (Nigel Farage) teigė, kad Dž.Sorošas „aktyviai skatina žmones… užtvindyti Europą“ ir „daugeliu atžvilgių kelia didžiausią pavojų visam Vakarų pasauliui“.

Visgi didžiausią neapykantą milijardieriui demonstruoja jo gimtinė Vengrija. Šalies ministras pirmininkas Viktoras Orbanas ir jo vyriausybė tvirtina, kad Dž.Sorošas turi slaptą planą, kaip užtvindyti Vengriją migrantais ir sunaikinti vengrų tautą.

Kaip visada tokiais atvejais, atsirado įvairių fondų ir organizacijų, kurie verslininkui mestus kaltinimus pavadino melu, o V.Orbano „priešų paiešką“ susiejo su jo rinkimine politika.

Visgi V.Orbano partijai laimėjus rinkimus, Vengrijoje buvo uždarytas Dž.Sorošo finansuojamos organizacijos „Atviros visuomenės“ fondas, pavojus iškilo ir milijardieriaus įsteigtam Centrinės Europos universitetui.

Beje, apie tai prieš kurį laiką „Vakaro žinioms“ yra pasakojęs Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Rolandas Paulauskas: „Tai yra grynai Dž.Sorošo finansuojamas universitetas, kuriame dėstoma anglų kalba. Beje, pats Dž.Sorošas ne vienoje valstybėje yra persona non grata, ne viena valstybė yra uždraudusi jam atvykti į šalį, likvidavusi jo finansuojamas organizacijas...

Tai daug ką pasakantis faktas. O Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas, kuris yra iškėlęs kovos vėliavą už savo valstybingumą ir savo tautą, yra puolamas iš visų pusių ir, reikia manyti, geriau žino, ką daro, negu kai kurie mūsų veikėjai, kurie piktinasi to universiteto galimu uždarymu.

Kokie gi kadrai yra ten ruošiami, labai nesunku suprasti. Jeigu tas universitetas remia juvenalinę justiciją, visų rūšių homoseksualistų reikalus, atvirumą visiems pasaulio perėjūnams, tai jis akivaizdžiai veikia prieš nacionalinę valstybę. Lygiai taip pat nesunku suprasti, kokias idėjas tokie kadrai skleidžia visoje Rytų Europoje. Juk tas universitetas kaip tik ir skirtas Centrinei ir Rytų Europai.“

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder