Kaip skelbia leidinys, šalies Vidaus reikalų ministerijos duomenimis, protesto akcijose dalyvavo 68 tūkst. žmonių, o Visuotinė darbo konfederacija skelbia, kad į Prancūzijos miestų gatves išėjo per 220 tūkst. žmonių.
Anksčiau skelbta, kad Paryžiuje, policijos duomenimis, demonstracijose dalyvavo 11-12 tūkst. žmonių. Profesinių sąjungų teigimu, protestuotojai į šalies sostinės gatves susirinko apie 55 tūkst. žmonių. Eisena, vykusi Prancūzijos sostinėje, netrukus peraugo į neramumus - protesto akcijų dalyviai mėtė į policiją akmenis ir petardas, teisėsaugos organų darbuotojams teko panaudoti ašarines dujas ir garsines granatas.
Kaip rašo "Monde", policininkai sulaikė 87 demonstracijų dalyvius. Kaip pastebi Prancūzijos vidaus reikalų ministras Bernaras Kazeniovas (Bernard Cazeneuve), 53 žmonėms uždrausta dalyvauti demonstracijose remiantis atitinkamu įsaku.
Pastaruosius du mėnesius, kol svarstomas Prancūzijos darbo reformos projektas, šalyje reguliariai vyksta streikai ir masinės manifestacijos, kurios dažnai perauga į neramumus ir susirėmimus su policija.
Suprasdama, kad priimti įstatymo projektą balsavimu nepavyks, Prancūzijos valdžia nutarė pritaikyti retai naudojamą Prancūzijos konstitucijos 49.3 straipsnį, leidžiantį vyriausybei apeiti parlamentą - daryti pakeitimus be parlamento sutikimo. Tačiau tokiu atveju parlamentarai įgauna teisę svarstyti klausimą dėl nepasitikėjimo vyriausybe. Balsavimas dėl nepasitikėjimo vyriausybei vyko praėjusią savaitę, bet jam paskelbti nebuvo surinkta pakankamai balsų.
Rašyti komentarą