Pagalbos telefonas 112 Europoje švenčia dvidešimtmetį

Pagalbos telefonas 112 Europoje švenčia dvidešimtmetį

Vasario 11 dieną trečiąkart minima pagalbos telefono 112 diena, o šiemet sukanka dvidešimt metų, kai šis bendrasis Europos skubaus iškvietimo numeris buvo įvestas. Juo visą parą visoje Europos Sąjungoje galima nemokamai paskambinti skubios pagalbos tarnyboms.

Pagalbos telefonas 112 veikia visose ES valstybėse narėse, o daugelyje iš jų, įskaitant Lietuvą, — kartu su nacionaliniais skubaus iškvietimo numeriais. Nutikus nelaimei juo galima išsikviesti greitąją medicinos pagalbą, policiją ar ugniagesius gelbėtojus tiek fiksuotu, tiek mobiliuoju ryšiu, net jei mobiliajame telefone nėra SIM kortelės.

Tačiau praėjus dvidešimčiai metų nuo sprendimo įvesti 112, tik ketvirtadalis europiečių žino, kad juo galima pasinaudoti visose ES šalyse. Mažiausiai žinančių yra Italijoje (4 proc.), Graikijoje (7 proc.) ir Jungtinėje Karalystėje (8 proc.), rodo naujausios „Eurobarometro“ apklausos duomenys. Kita vertus, 9 iš 10 europiečių mano, kad visoje Europoje veikiantis pagalbos telefonas yra naudingas. Tuo tarpu 48 proc. Lietuvos gyventojų žino, kad numeris 112 veikia visoje ES, o 93 proc. sutinka, kad jis naudingas.

2010 metais atlikta apklausa parodė, kad 53 proc. kvietusių pagalbos tarnybas rinko nacionalinius pagalbos numerius, o 45 proc. — 112. Lyginant su 2008 metų duomenimis skambinusių europiniu numeriu skaičius padidėjo 8 procentiniais punktais. Daugiausia šiuo numeriu skambino Švedijos (95 proc.), Rumunijos (94 proc.) ir Nyderlandų (94 proc.) gyventojai. Šiose šalyse 112 yra vienintelis naudojamas pagalbos telefono numeris. Mažiausias skaičius gyventojų, pasinaudojusių numeriu 112, buvo Jungtinėje Karalystėje (2 proc.), Graikijoje (2 proc.) ir Austrijoje (4 proc.).

Tuo tarpu Lietuvoje 59 proc. gyventojų kviesdami pagalbą skambino 112. Apklausos duomenimis Lietuva pirmauja ES pagal iškvietimų skaičių mobiliuoju ryšiu. Net 81 proc. respondentų nurodė, kad pagalbos tarnybas kvietė mobiliuoju telefonu (ES vidurkis — 49 proc.). Lyginant su 2009 metais Lietuvoje nuo 10 iki 3 proc. sumažėjo sakančių, kad po iškvietimo nesulaukė pagalbos tarnybų.

Vasario 11 dieną ES šalyse vyksta pagalbos telefono 112 dienos renginiai, kuriais siekiama didinti numerio žinomumą, skambučių priėmimo efektyvumą, taip pat užtikrinti daugiakalbystę bei išspręsti likusias prieigos problemas.

Telekomunikacijų direktyva įpareigoja ES valstybes nares užtikrinti nuolatinį pagalbos telefono 112 veikimą visoje ES teritorijoje.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder