NATO paragino Rusiją atitraukti karius Kryme

NATO paragino Rusiją atitraukti karius Kryme

Atnaujinta 18:20 val.

NATO paragino Rusiją atitraukti savo pajėgas Ukrainos Krymo pusiasalyje ir teigė, jog palaiko Ukrainos teritorinį vientisumą iškilus didžiausiam pavojui Europos saugumui nuo šaltojo karo pabaigos, informuoja "Reuters".

"Ukraina yra vertinama ilgalaikė NATO partnerė. Šiuo sunkiu momentu NATO palaiko Ukrainą, šalies suverenitetą, vientisumą ir pagrindinius tarptautinio įstatymo principus", - teigė NATO generalinis sekretorius Andersas Fogas Rasmusenas (Anders Fogh Rasmussen).

Krizė Ukrainoje pasiekė dar didesnį įtampos tašką ketvirtadienį, kai Krymo parlamentas balsavo už prisijungimą prie Rusijos Federacijos.

"Krizė nėra susijusi vien tik su Ukraina. Ši krizė reiškia rimtą užuominą dėl euroatlantinės teritorijos saugumo ir stabilumo. Akivaizdu, kad mes susiduriame su didžiausia grėsme Europos saugumui nuo šaltojo karo pabaigos, - dėstė A. F. Rasmusenas. - Pirmiausia mes prašome Rusijos paspartinti savo tarptautinius įsipareigojimus ir sustabdyti įtampos eskalaciją Kryme. Mes prašome Rusijos išvesti savo pajėgas ir grąžinti jas į bazes bei susilaikyti nuo bet kokios intervencijos Ukrainoje".

Atnaujinta 12:40 val.

Aukščiausioji Krymo taryba balsavo už sprendimą prisijungti prie Rusijos federacinio subjekto teisėmis.

Apie balsavimo rezultatus pranešė Krymo premjero pavaduotojas Rustamas Temirgalijevas.

"Pirmiausiai nusprendėme prisijungti prie Rusijos Federacijos, taip pat balsavome už referendumą dėl Krymo statuso kovo 16 dieną."

Ukrainos laikinoji vyriausybė šį sprendimą pavadino neteisėtu ir antikonstituciniu.

tuo tarpu naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Rusijos kariškiai nuskandino Donuzlavo įlankoje du savo laivus - "Očiakov” ir "Šachtior”. Tai pranešė Ukrainos gynybos ministerijos Krymo spaudos centro vadovas Vladislavas Selezniovas.

Pasak jo, rusai ryžosi tokiam žingsniui, kad užblokuotų kelią iš įlankos Ukrainos laivams.

Ketvirtadienio rytą Sevastopolyje prie Ukrainos karinių jūrų pajėgų štabo Rusijos kariškių nebuvo, bet jį blokavo prorusiškų jėgų atstovai. Jų rankose buvo "ilgi metaliniai daiktai”, rašo savo "Facebook” puslapyje V. Selezniovas.

"Manau, kad naktinis Rusijos kariškių aktyvumas susijęs su tarptautinių stebėtojų atvykimu į Krymą”, - pažymėjo jis.

Atnaujinta 12:20 val.

Rusijos Kapustin Jaro poligone netoli Astrachanės miesto pradedamos didžiausios iki šiol Vakarų karinėje apygardoje oro gynybos pajėgų pratybos.

Pranešama, kad apmokymuose dalyvaus apie 3500 specialistų ir daugiau kaip 1000 vienetų karinės įrangos iš įvairiausių Rusijos regionų.

"Oro pajėgos treniruosis pridengti žemėje esančius pulkus, taip pat ginti infrastruktūrinius objektus nuo imituojamų priešo oro atakų, - sakė Vakarų karinės apygardos pulkininkas Olegas Kočetkovas. - Kovinės grupės veiks kartu su taktiniais, techniniais ir inžineriniais daliniais bei medicinos personalu".

Teigiama, kad pratybų metu bus bandomos "S-300", "Buk M1", "Osa", "Strela-10", Igla" ir "Tunguska" oro erdvės apsaugos sistemos.

Atnaujinta 11:10 val.

Kariniai stebėtojai, atstovaujantys 21 šaliai, priklausančiai ESBO, išvažiavo iš Odesos į Krymą autobusu. Tai ketvirtadienį pranešė organizacijos spaudos tarnyba.

Išvakarėse, Lietuvos URM duomenimis, jiems nepavyko patekti į pusiasalį.

Ekspertų grupė buvo sudaryta po to, kai Ukraina nusiuntė atitinkamus kvietimus partneriams iš ESBO. Į juos atsiliepė 21 valstybė. Iš viso į Ukrainą išvyko 40 stebėtojų.

Kaip jau anksčiau pranešė ESBO spaudos tarnyba, sprendimą nusiųsti savo stebėtojus priėmė Airija, Čekija, Danija, Didžioji Britanija, Estija, JAV, Kanada, Latvija, Lenkija, Lietuva, Norvegija, Prancūzija, Slovakija, Suomija, Švedija, Turkija, Vengrija ir Vokietija. Vėliau prie jų prisijungė Austrija, Islandija ir Italija.

Atnaujinta 8:30 val.

Sevastopolyje Lietuvos ir Latvijos ambasadorių Ukrainoje Petro Vaitiekūno ir Argitos Daudzės į jūrų laivyno būstinės teritoriją neleido "savisaugos būriai".

Ukrainos naujienų agentūra UNIAN nurodo, kad trečiadienį apie 21 val. vietos laiku diplomatai ir juos lydintys žurnalistai ketino kirsti Ukrainos laivyno kontrolės punktą ir susitikti su Ukrainos karinių jūrų pajėgų vadu kontradmirolu Sergejumi Gaiduku bei aptarti susidariusią situaciją. Tačiau prie vartų stovintys vyrai diplomatų nepraleido.

Ukrainos jūrų pajėgų būstinę nuo kovo 2 d. laiko apsupę prorusiškai nusiteikę aktyvistai, "savisaugos būrių" atstovai ir kareiviai be skiriamųjų ženklų. Jie į laivyno bazę neleidžia ir šios darbuotojų, medicinos personalo bei maisto produktų tiekėjų.

Tuo tarpu Kanados žiniasklaidos tinklas „Vice“ antradienį išplatino išskirtinius kadrus iš Sevastopolio – miesto Kryme, kur šiuo metu patruliuoja Rusijos kariai.

Vaizdo įraše matyti, kaip prorusiški protestuotojai kartu su svetimos valstybės kariais blokuoja išėjimus iš Ukrainos karinio laivyno aukščiausiosios vadavietės ir reikalauja karių pripažinti naują Krymo valdžią. Tačiau laivyno nariai liko ištikimi Kijevui.

Nepavykus į vadavietę įeiti pro vartus, žurnalistas apėjo teritoriją ir pačių Ukrainos karių buvo perkeltas per tvorą, kur jam buvo parodyta, kad vyrai vis dar yra ginkluoti ir, reikalui esant, gali gintis.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder