Po susitikimo su JAV valstybės sekretoriumi Džonu Keriu (John Kerry) Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pranešė, kad Maskvai ir Vašingtonui "nepavyko rasti bendros vizijos kaip spręsti krizę Ukrainoje", rašo BBC.
Po JAV ambasadoje Londone vykusio neeilinio susitikimo Rusijos diplomatas sakė, jog pokalbis su Dž. Keriu buvo "konstruktyvus", tačiau Maskva ir Vašingtonas liko prie savo pozicijų Ukrainos atžvilgiu.
S. Lavrovas pareiškė, kad Rusija neketina okupuoti Krymo pusiasalio, tačiau gerbs vietos gyventojų valią kovo 16 dieną vyksiančiame referendume. Anot Rusijos diplomatijos vadovo Krymo pusiasalio gyventojai turi teisę balsuoti dėl atsiskyrimo nuo Ukrainos ir prisijungimo prie Rusijos, o šį žingsnį turi gerbti ne tik Maskva. Anot S. Lavrovo, Rusijai Krymas reiškia kur kas daugiau nei britams Folklendų salos, tačiau pareiškė, jog Maskva neketina veržtis į pietryčių Ukrainą.
Korespondentų paklaustas ar susitikimo metu Dž. Keris grasino kokiomis nors sankcijomis, S. Lavrovas teigė, jog "Rusijai tiesiogiai grasinama nebuvo", tačiau Maskva supranta, jog Vakarų šalių vyriausybės svarsto sankcijų įvedimą.
"Turiu jus užtikrinti, kad sankcijos tikrai nepaskatins abipusių interesų kūrimo", - kalbėjo Kremliaus atstovas.
Kalbėdamas su kolega iš JAV, S. Lavrovas pabrėžė, jog Ukrainoje nebuvo imtasi visų būtinų priemonių sustabdyti ginkluotų radikalų smurtą ir priminė, jog rusakalbių teisės šalyje taip pat turi būti gerbiamos.
Dž. Keris pradžioje žiniasklaidos atstovams sakė, kad pokalbis su S. Lavrovu buvo tiesus ir atviras. Tačiau vėliau jis nedviprasmiškai pabrėžė, kad JAV neketina keisti ligšiolinės savo pozicijos. Vašingtonas ir tarptautinė bendrija nepripažins Krymo referendumo rezultatų, kalbėjo Dž. Keris.
Jis pareiškė susirūpinimą dėl Rusijos pajėgų dislokacijos pasienyje. Tačiau S. Lavrovas esą patikino jį, kad prezidentas Vladimiras Putinas iki referendumo pabaigos sekmadienį nepriims jokių su Ukraina susijusių sprendimų.
Dar prieš susitikimą abu politikai kalbėjo apie "sudėtingą situaciją". Tačiau tada Dž. Keris dar reiškė viltį, kad bus išspręsta bent "keletas mūsų nesutarimų".
Rašyti komentarą