Dėl stipraus vėjo neįmanoma panaudoti karinių sraigtasparnių Fukušimos 1-osios atominės elektrinės 3-iajam reaktoriui aušinti. Tai trečiadienį pareiškė Japonijos gynybos ministras Tosimis Kitadzava (Tosimi Kitadzava).
"Prie šio reaktoriaus fiksuojami stiprūs vėjo gūsiai, ir mes negalime duoti leidimo skrydžiams", - sakė T. Kitadzava. Anot jo, Gynybos ministerija grįš prie šio klausimo, kai tik pagerės oro sąlygos. Pareigūnas pažymėjo, kad "sprendimas dėl sraigtasparnių dalyvavimo 4-ojo reaktoriaus aušinimo operacijose bus priimtas susipažinus su antžeminių siurblių naudojimo rezultatais, bet jei iškils būtinybė padidinti tiekiamo vandens kiekį, gali būti panaudoti sraigtasparniai".
Sraigtasparnių naudojimas reaktoriams vandeniu ir boro rūgštimi aušinti kol kas atidedamas ir dėl smarkaus radiacijos lygio avarinėje jėgainėje padidėjimo.
AE operatorės - kompanijos "Tokyo Elektric Power" - duomenimis, trečiadienio rytą vietos laiku radiacijos fonas prie centrinių jėgainės vartų buvo pakilęs iki 2399 mikrosivertų per valandą. Po to jis šiek tiek sumažėjo, bet vidurdienį trumpam šoktelėjo iki 10 tūkstančių mikrosivertų.
Japonijos Kitaibarakio miesto rajone radiacijos lygis viršijo normą 300 kartų ir sudarė 15,8 mikrosiverto per valandą. Tai pranešė Ibarakio prefektūros valdžios atstovai.
Trečiadienį Japonijos sostinės Tokijo rajone įvyko 6 balų stiprumo žemės drebėjimas. Stiprūs požeminiai smūgiai buvo juntami įvairiose didmiesčio dalyse.
Valdžia buvo paskelbusi cunamio pavojų, bet po kelių minučių jį atšaukė. Žemės drebėjimo epicentras buvo šiaurinėje Boso pusiasalio dalyje į rytus nuo Tokijo, o jo židinys - 10 kilometrų gylyje.
Kitas žemės drebėjimas buvo 6 balų stiprumo. Požeminių smūgių epicentras buvo Ramiajame vandenyne, prie Honsiu salos šiaurrytinės parkantės, o židinys - 33 kilometrų gylyje. JAV seismologų duomenimis, žemės drebėjimo epicentras buvo už 69 kilometrų į pietryčius nuo Mito miesto ir už 95 kilometrų į rytus nuo Tokijo.
Nuo kovo 11-osios, kai prie Honsiu salos rytinės pakrantės įvyko niokojamas 9 balų žemės drebėjimas, sukėlęs cunamį, šiame rajone jau užfiksuoti 37 požeminiai smūgiai, kurių magnitudė siekė arba viršijo 6 balus. Mažesnės magnitudės žemės drebėjimai skaičiuojami šimtais.
Japonijos vyriausybė trečiadienį paragino verslininkus ir gyventojus nekaupti degalų atsargų ir tuo būdu nekomplikuoti energetinės situacijos šalyje.
"Su benzinu ir kitais degalais susijusi padėtis blogėja, - pareiškė per spaudos konferenciją Tokijyje ministrų kabineto generalinis sekretorius Jukijas Edanas (Yukio Edano). - Aš jus prašau nepirkti jų atsargai".
J. Edanas pažymėjo, kad dabar šalyje trūksta benzino, soliarinės alyvos, mazuto. Daugelis Tokijo degalinių informuoja, kad jos laikinai uždarytos dėl degalų stygiaus.
Įvairių rūšių benzino kaina padidėjo maždaug 10-15 procentų. Svarbiausias uždavinys, kurį dabar sprendžia valdžia, - be pertrūkių aprūpinti degalais gelbėjimo būrių automobilius.
Po pranešimų apie padidėjusį radiacijos lygį užsienio įmonės evakuoja savo darbuotojus iš Japonijos, praneša BBC.
Vokietijos automobilių gamintoja BMW ir padangų bei automobilių dalių gamintoja "Continental" yra tarp įmonių, kurios perkelia savo darbuotojus iš Japonijos.
Kitos įmonės, tokios kaip programinės įrangos kūrėja SAP ar lustų gamybos bendrovė "Infineon Technologies AG", perkelia savo darbuotojus į pietinius Japonijos miestus.
Oficialūs pareigūnai pranešė, kad radiacijos lygis Tokijuje viršija normą, tačiau nėra pavojingas žmonėms.
Rašyti komentarą