Kalbėdamas parlamente, ministras pažymėjo, jog sprendimas dėl pripažinimo bus priimtas, kai Madridas įsitikins, kad tai prisidės prie Palestinos ir Izraelio politinio dialogo, arba kai supras, kad derybose nėra pažangos. Kartu Ch. M. Garsija Margaljas pabrėžė, kad Palestinos nepriklausomybės pripažinimas neturi būti tik simbolinis aktas, jo tikslas - prisidėti prie taikaus sureguliavimo Artimuosiuose Rytuose.
Ispanijos URM vadovas taip pat pareiškė nuomonę, kad ES šalys turi kartu pripažinti Palestiną kaip valstybę. Šiuo tikslu, pasak jo, reikia suderinti su Izraeliu daugelį klausimų, įskaitant sienų nustatymą ir Jeruzalės statusą.
Ketvirtadienį taip pat sužinota, jog Ispanijos parlamentas ketina kitą savaitę surengti simbolinį balsavimą Palestinos pripažinimo klausimu. Deputatų manymu, toks žingsnis parems ES poziciją ir padės sureguliuoti Palestinos ir Izraelio konfliktą.
Spalio 30 d. Palestiną kaip valstybę pripažino Švedija, kuri tapo pirmąja ES šalimi, žengusia tokį žingsnį. Tą pačią dieną Izraelis protestuodamas nusprendė atšaukti savo ambasadoroų iš Švedijos. Šalies užsienio reikalų ministras Avigdoras Libermanas (Avigdor Lieberman) negailėjo kritikos Švedijai, teigdamas, kad santykiai Artimuosiuose Rytuose kur kas sudėtingesni negu Švedijos prekybos tinklo IKEA surenkamieji baldai.
Rašyti komentarą