"Guardian" buvo priverstas sunaikinti iš Edvardo Snoudeno gautą informaciją

"Guardian" buvo priverstas sunaikinti iš Edvardo Snoudeno gautą informaciją

Išspausdinęs pirmuosius straipsnius apie JAV šnipinėjimo programą, britų dienraštis "The Guardian" sulaukė vyriausybės nurodymo sunaikinti visą turimą informaciją. Jei nurodymas nebus vykdomas, grasinta teisiniais padariniais. Tai savo straipsnyje atskleidė laikraščio leidėjas Alanas Rasbridžeris (Alan Rusbridger). Diskai su duomenimis esą galiausiai buvo sunaikinti redakcijoje dalyvaujant britų saugumo pareigūnams, praneša agentūra AFP.

A. Rasbridžeris pasakojo, kad redakcijai dirbant su Edvardo Snoudeno (Edward Snowden) perduotais dokumentais, su juo susisiekė "labai aukštas vyriausybės pareigūnas, pareiškęs, kad atstovauja ministrui pirmininkui". Po to vyko du susitikimai, per kuriuos jis pareikalavo "atiduoti arba sunaikinti visą turimą medžiagą". Vėliau leidėjas sulaukė ir kitų darbuotojų iš vyriausybės aparato, kurių žinia buvo ta pati - atiduoti E. Snoudeno medžiagą arba sunaikinti.

Ir tada įvyko keisčiausias momentas ilgoje "Guardian" istorijoje, rašo A. Rasbridžeris. Stebint dviem britų slaptosios tarnybos ekspertams, redakcijos rūsyje duomenų diskai buvo sunaikinti.

Pasak A. Rasbridžerio, "Guardian" ir toliau viešins E. Snoudeno informaciją, tačiau ne iš Londono.

A. Rasbridžerio straipsnis pasirodė praėjus dviem dienoms po to, kai policija sulaikė ir apklausė laikraščiui dirbančio JAV žurnalisto ir E. Snoudeno patikėtinio Gleno Grynvaldo (Glen Greenwald) gyvenimo partnerį Deividą Mirandą (David Miranda). Jis buvo apklaustas remiantis kovos su terorizmu įstatymais.

Šiuo metu skaitomiausi

Skaitomiausi portalai

Šiuo metu skaitomiausi

Raktažodžiai

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder