„Temperatūra po truputį kyla. Būtina stebėti padėtį“, – „Kyodo“ reporteriams pranešė Japonijos ministrų kabineto sekretorius Yukio Edano.
Kaip praneša „Kyodo“, minėtuose reaktoriuose pastebėti trukdžiai aušinimo sistemos darbe.
Fukušimos atominėje elektrinėje, sukrėstoje žemės drebėjimo, jau sprogo 3 reaktoriai (pirmadienį – pirmasis ir trečiasis, antradienį – antrasis), ketvirtasis antradienį užsiliepsnojo.
Nugriaudėjus trečiajam sprogimui, Tokijuje fiksuojamas išaugęs radiacijos lygis.
Agentūra „Kyodo“ informavo, kad antradienį nugriaudėjusį sprogimą sukėlė susikaupęs vandenilis. Ketvirtajame reaktoriuje gaisras jau užgesintas.
Japonijos ministras pirmininkas Naoto Kanas pareiškė, kad per sprogimą branduolinės jėgainės antrajame reaktoriuje nutekėjo radioaktyvios medžiagos.
Kaip Lietuvos radijui pranešė Japonijoje gyvenanti Jurgita Polonskaitė, radiacinis fonas aplink elektrinę jau yra pavojingas žmogaus sveikatai. Evakuojami elektrinės darbuotojai. Gyventojai, gyvenantys 20 km spinduliu nuo elektrines, jau evakuoti. Gyvenantiems 30 km spinduliu aplink elektrinę rekomenduojama neiti iš namų, uždaryti langus, nesinaudoti kondicionieriais. Gyventojų prašoma nepanikuoti.
Japonijos ministrų kabineto sekretorius Yukio Edano patvirtino, kad antrajame reaktoriuje įvyko sprogimas ir pridūrė, kad radiacijos lygis prie trečiojo jėgainės reaktoriaus yra labai aukštas ir kelia pavojų sveikatai.
Pareigūnai teigia, kad Tokijuje kol kas radiacija per maža, kad keltų grėsmę sveikatai.
Prancūzijos ambasada Japonijoje savo interneto svetainėje paskelbė, kad esant tokioms oro sąlygoms radiacija Tokiją gali pasiekti per 10 valandų, tačiau vėliau atšaukė šį pareiškimą, tik patardama Prancūzijos piliečiams likti savo namuose ir tvirtai užsidaryti duris ir langus.
Virš Fukušimos jėgainės paskelbta neskraidymo zona
Japonijos transporto ministerija pareiškė, kad teritorija, 30 kilometrų spinduliu aplink Fukušimos branduolinę jėgainę, skelbiama neskraidymo zona, pranešė „RIA Novosti“.
Draudimas skraidyti virš šios teritorijos netaikomas sraigtasparniams ir lėktuvams, atliekantiems gelbėjimo operacijas ir pristatantiems humanitarinę pagalbą nuo žemės drebėjimo nukentėjusioms vietovėms.
ES energetikos ministrai renkasi Briuselyje
Europos Sąjungos (ES) narių energetikos ministrai antradienį renkasi Briuselyje, kur aptars energetikos saugumo klausimus, dėl kurių susirūpinimas kilo po stichinių nelaimių Japonijoje, sukėlusių veiklos sutrikimų Fukišimos branduolinėje jėgainėje.
Susitikimą planuojama pradėti 15 val. (Lietuvos laiku). ES energijos komisaras Guntheris Oettingeris į susitikimą taip pat pakvietė branduolinių jėgainių kuro tiekėjus bei jėgainių operatorius.
Japonijos valdžia jau kreipėsi į Tarptautinę atominės energijos agentūrą (TATENA) ir Jungtines Valstijas, prašydama padėti sureguliuoti nepaprastąją padėtį, kilusią Fukišimos branduolinėje jėgainėje. Tačiau Tokijas pagalbos ES kol kas neprašė, nors bendrija pareiškė esanti pasirengusi suteikti reikiamą pagalbą.
Rašyti komentarą