Kovo 1 d. prasidėsiančio ir dvi dienas truksiančio Europos Sąjungos (ES) viršūnių susitikimo išvakarėse Belgijoje, Ispanijoje ir Graikijoje buvo surengti profsąjungų protestai prieš griežtą taupymą, informuoja AP.
Prie ES būstinės Briuselyje trečiadienį šimtai profesinių sąjungų narių iš susitikimo dalyvių reikalavo drastiškų pokyčių vykdomoje politikoje, o Europos profesinės sąjungos konfederacijos (ETUC) atstovai susitiko su Europos Vadovų Tarybos pirmininku Hermanu van Rompėjumi (Herman Van Rompuy), kurį bandė įtikinti savo reikalavimų pagrįstumu.
Profesinės sąjungos nori, kad būtų įvestas finansinių sandorių mokestis ir griežtai suvaržytas mokesčių vengimas.
"Gana. Taupymo priemonės neveikia. Turime alternatyvų, o Europa turi didinti užimtumą ir socialinį teisingumą. Iki šiol ji to nedarė", - demonstracijos metu kalbėjo ETUC lyderė Bernadeta Segol (Bernadette Segol).
Susitikimo išvakarėse Europos Komisijos pirmininkas Žozė Manuelis Barozas (Jose Manuel Barroso) sakė, kad dėl krizės nukentėjo Europos socialinės gerovės modelis, nes įgyvendinus griežtas taupymo priemones tokių šalių kaip Graikija ir Airija žmonės atsidūrė ties skurdo riba. Tačiau jis pažymėjo, kad įvedus naujus mokesčius bendrovėms gali sumažėti tarptautinis konkurencingumas.
Be kelių šimtų prie ES būstinės protestuojančių belgų, dar daugiau negu tūkstantis jų protestavo prie šalies centrinio banko.
Didžiausios Graikijos profsąjungos trečiadienį surengė trijų valandų streiką ir masinį mitingą prie parlamento, protestuodamos prieš griežto taupymo priemones. Valstybinių ligoninių gydytojai streikuos visą parą, protestuodami "prieš sprendimą uždaryti 50 ligoninių ir apkarpyti atlygį už budėjimus 17 proc.".
Ispanijoje tūkstančiai vidurinių mokyklų mokinių ir universitetų studentų skirtinguose miestuose protestavo prieš apkarpymus švietimo sektoriuje.
Rašyti komentarą