Britų premjeras Deividas Kameronas (David Cameron) teigia atsistatydinsiąs iš pareigų spalį ir leisiąs derybas pradėti savo įpėdiniui.
Tiesa, Europos Sąjungos valstybių užsienio reikalų ministrai paragino Britaniją procesą pradėti jau artimiausiu metu. Nuo pat ketvirtadienį pasibaigusio balsavimo sklando spėlionės dėl to, kada ir kaip Jungtinė Karalystė gali pradėti formaliąsias derybas.
Europos Vadovų Tarybos atstovas spaudai dar šeštadienį pakartojo, kad "Didžiosios Britanijos vyriausybė turi oficialiai kreiptis į Tarybą" pasinaudodama 50-uoju straipsniu. "Tai turi būti padaryta nedviprasmiškai, aiškiai parodant ketinimus pasinaudoti 50-uoju straipsniu, - teigia atstovas spaudai. - Tai gali būti laiškas Europos Vadovų Tarybos prezidentui, ar oficialus pareiškimas Europos Vadovų Tarybos susitikimo metu, įrašytas oficialiuosiuose susitikimo protokoluose".
Vokietijos kanclerė Angela Merkel (Angela Merkel) kalbėjo, kad ES "jokiu būdu neturėtų elgtis bjauriai " derybų su Britanija metu. Anot jos, posėdžių metu svarbiausiu prioritetu neturėtų būti siekis atgrasyti kitas šalis nuo noro palikti ES. A. Merkel pridūrė, kad neketinanti spausti Britanijos greičiau pasitraukti.
"Žinoma, derybos neturėtų užsitęsti amžinai, tačiau už trumpas derybas taip pat nepasisakysiu", - teigė Vokietijos kanclerė. Tokius komentarus pareigūnė išsakė po to, kai keli ES užsienio reikalų ministrai paragino Didžiąją Britaniją greičiau pradėti pasitraukimą.
Rašyti komentarą