"Remdamiesi šia pozicija, mes nusprendėme išnagrinėti Europos Komisijos pasiūlymus stiprinti išorinių sienų kontrolę, įskaitant ES pasieniečių permetimą. Ministrai turi priimti sprendimą iki liepos, bet valstybių ir vyriausybių vadovai tam pritaria. Tai reiškia, kad ateityje Europa nebus pažeidžiama, nes iki šiol Šengeno zonos sienos buvo nepakankamai saugomos", - sakė D. Tuskas.
Jis pavadino gera naujiena ketvirtadienį gautą ES pasienio agentūros "Frontex" pranešimą apie pasienio greitojo reagavimo pajėgų RABIT (Rapid Border Intervention Teams) dislokavimą Graikijoje.
Naktinėje spaudos konferencijoje dalyvavęs EK pirmininkas Žanas Klodas Junkeris (Jean-Claude Juncker) savo ruožtu pareiškė pasitenkinimą dėl to, kad ES lyderiai parėmė EK pasiūlymus stiprinti Šengeno zonos išorines sienas.
"Mes susitarėme patvirtinti visus tekstus (EK pasiūlymų) iki birželio pabaigos, t. y. iki Nyderlandų pirmininkavimo Europos Sąjungoje pabaigos", - sakė EK vadovas.
Pažymėjęs, jog ES atsilieka nuo numatytų migracijos krizės sureguliavimo planų, jis sveikino ET sprendimą paspartinti saugių migrantų kilmės šalių sąrašo rengimą. EK per pirmąją ateinančių metų pusę parengs pasiūlymą dėl migrantų priėmimo taisyklių Dublino sistemos peržiūrėjimo, taip pat pasiūlymą dėl legalios migracijos.
Atsakydamas į klausimą apie ES ir Turkijos susitarimą kartu stabdyti migrantų srautus, D. Tuskas pareiškė: "Šiandien tikriausiai dar reikėtų susilaikyti nuo pernelyg optimistiškų vertinimų. Gal palaukime konkretesnių skaičių. Tada mes ir pamatysime, ar Turkijos veiksmai pakankamai efektyvūs".
Rašyti komentarą