Nuo šios dienos JAV nutraukia šio susitarimo įgyvendinimą, pareiškė D. Trampas. Tačiau jis pridūrė, kad apsvarstytų galimybę vėl prie jo prisijungti, jei šis būtų persvarstytas ir taptų naudingesnis JAV ekonomikai.
JAV vadovas tvirtino, kad susitarimas yra neteisingas JAV darbininkų ir mokesčių mokėtojų atžvilgiu ir kad dabartinės jo nuostatos yra naudingesnės kitoms šalims, ypač Indijai ir Kinijai.
„Šis susitarimas yra ne tiek apie klimatą, kiek apie kitas šalis, įgyjančias finansinį pranašumą prieš JAV“, - sakė D. Trampas.
„Buvau išrinktas atstovauti Pitsburgo gyventojams - ne Paryžiaus“, - pridūrė jis.
JAV prisijungė prie Nikaragvos ir Sirijos ir tapo trečiąja valstybe, pasipriešinusia Paryžiaus klimato susitarimui - pirmajam teisiškai saistančiam susitarimui dėl klimato kaitos. Jis įsigaliojo pernai ir jau yra ratifikuotas 147 pasaulio valstybių. Jų išmetamas šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis sudaro 82 proc. viso pasaulyje išmetamo šių dujų kiekio.
JAV buvo įsipareigojusios 26-28 proc. nuo 2005 metų lygio sumažinti dėl iškastinio kuro naudojimo susidarančių teršalų kiekį. Tą ji turėjo padaryti iki 2025 metų. Pasirašydamos sutartį turtingosios pasaulio valstybės taip pat pasižadėjo finansiškai padėti besivystančioms šalims pereiti prie švaresnių energijos šaltinių ir susidoroti su klimato kaitos padariniais.
Didžiosios Britanijos, Kanados, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos ir Japonijos vadovai bei JT generalinis sekretorius tikėjosi spausdami D. Trampą pasiekti, kad JAV laikytųsi pažado mažinti savo išmetamo anglies dioksido kiekį.
„Nenorime, kad kiti lyderiai ir kitos šalys toliau iš mūsų juoktųsi. Ir jie nebesijuoks“, - ketvirtadienį pareiškė D. Trampas.
„Tos pačios šalys, kurios dabar mūsų prašo neatšaukti susitarimo, yra šalys, kurios bendrai Amerikai kainavo trilijonus dolerių dėl griežtos prekybos praktikos ir daugeliu atveju nepakankamo mūsų gyvybiškai svarbaus aljanso finansavimo“, - pridūrė JAV prezidentas.
Rašyti komentarą