Diktatūra, pranokusi pati save

Diktatūra, pranokusi pati save

Nuo 2011 metų pabaigos, kai prie Šiaurės Korėjos valdžios vairo stojo dabartinis šalies lyderis Kim Čen Unas (Kim Jong-un), mirties bausmėmis šalyje buvo nuteista 70 žmonių - tai pranoksta netgi žiauriu diktatoriumi vadinto jo tėvo „rezultatus“.

„Tai septynis kartus daugiau, palyginti su pirmaisiais trejais Kim Čen Ilo (Kim Jong-il) valdymo metais. Tai labai neįprasta“, - stebėjosi Pietų Korėjos užsienio reikalų ministras Jung Bjung Se (Yung Byung Se). Pietų Korėjos užsienio reikalų ministras taip pat nurodė, kad Kim Jong Uno valdymas, „paremtas teroru“, verčia žmones bėgti iš Šiaurės Korėjos ir ieškoti prieglobsčio Pietų Korėjoje.

2013 metų gruodį skelbta, kad mirties bausmė buvo skirta Kim Čen Uno dėdei, kuris buvo atsakingas už derybas su Kinija ir buvo laikomas ekonominių reformų šalininku. Tačiau pastarosiomis dienomis jaunasis diktatorius, atrodo, dar labiau įsisiautėjo, o jo vizitai į šalies įmones ir įstaigas turėtų kelti siaubą jų darbuotojams.

Pietų Korėjos spauda šią savaitę pranešė, kad vėžlių fermos Pchejane vadybininkas buvo sušaudytas po to, kai joje apsilankęs KLDR lyderis Kim Čen Unas sukritikavo jo darbą. „Vadybininkas buvo sušaudytas po to, kai Maršalas (Kim Čen Unas) pažintiniais tikslais nuvyko į vėžlių fermą prie Tedongano upės Pchenjane. Vadybininkui mirties bausmė įvykdyta todėl, kad ne visuose rezervuaruose buvo pakankamai maisto ir vandens, o dėl šios priežasties žuvo daug vėžliukų“, - rašo leidinys.

Šaltinis žurnalistams sakė, kad prastas fermos aprūpinimas vandeniu susijęs su elektros tiekimo pertrūkiais. Laikraštis teigia, kad informaciją apie egzekuciją jam patvirtino dar du šaltiniai Šiaurės Korėjos sostinėje.

Be to, neseniai gegužės mėnesį buvo sušaudytas Šiaurės Korėjos gynybos ministras už tai, kad užmigo per susitikimą, kuriame dalyvavo jaunasis Šiaurės Korėjos vadovas. Ministras buvo areštuotas, o po trijų dienų sušaudytas be jokio teismo proceso.

Šiaurės Korėjos vado biografiniai faktai

Iki šiol spėliojama, kada gimė naujasis Šiaurės Korėjos diktatorius. Nurodomos net trys datos, kad Kim Čen Unas gimė 1982, 1983 ar 1984 metais. Jo motina Ko Jung Hu (Ko Young Hui) buvo šokėja, kuri buvo trečia Kim Čen Ilo žmona.

Beje, Kim Čen Ilas slėpė savo šeimos gyvenimą, todėl labai mažai žinoma ir apie dabartinį šalies lyderį, jo du brolius ir keturias seseris. Yra žinoma, kad Kim Čen Unas mokėsi Šveicarijoje, kur jį bendraklasiai vadino Pak Unu. Jis buvo pristatomas kaip Šiaurės Korėjos ambasados darbuotojo sūnus, kuris apibūdinamas kaip protingas studentas, mokantis vokiečių ir anglų kalbas. Taip pat teigiama, kad Kim Čen Unas pasižymėjo didele aistra krepšiniu ir buvo ramus studentas.

Manoma, kad po studijų jis įstojo į Šiaurės Korėjos karo akademiją. Tačiau iki pat 2000 metų apie jo veiklą beveik nieko nežinoma. Ir tik 2008 metais, kai pablogėjo jo tėvo sveikata, Kim Čen Unas, padedamas artimų žmonių, užėmė svarbų postą Šiaurės Korėjos žvalgyboje.

2011 metais Kim Čen Unas jau buvo ruošiamas perimti šalies valdymą į savo rankas. Jis buvo paskirtas Šiaurės Korėjos kariuomenės generolu ir Karinio komiteto vicepirmininku. Kai 2011 metų gruodį mirė tuometinis Šiaurės Korėjos vadovas Kim Čen Ilas, artimi šeimos draugai greitai perdavė šalies valdymą į jo sūnaus Kim Čen Uno rankas. Nedelsiant jis buvo paskirtas aukščiausiu Šiaurės Korėjos kariuomenės ir partijos vadovu.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Šiuo metu skaitomiausi

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder