Slogi įtampa tarp abiejų šalių tvyro nuo tada, kai Graikijoje prisiekė naujoji radikalioji vyriausybė, pasisakanti prieš griežto taupymo priemones.
A. Merkel pabrėžė norinti matyti, kad Graikijos ekonomika auga. "Mes norime, kad Graikija būtų stipri ekonominiu požiūriu, norime, kad Graikija augtų, ir svarbiausia norime, kad šalis pagaliau įveiktų didelį nedarbą", - kalbėjo A. Merkel per spaudos konferenciją, surengtą derybų metu.
Pasak jos, abi šalys derybas pradeda kaip ES ir NATO partnerės, susiduriančios su tais pačiais geopolitiniais iššūkiais. A. Merkel pabrėžė, kad struktūrinės reformos Graikijoje būtinos, bet abi šalys turi bendradarbiauti. "Abi mūsų šalys yra suinteresuotos bendradarbiauti pasitikėjimo pagrindais".
Būdama viena iš 19 euro zonos šalių, Vokietija negali nuspręsti, ar Graikijos reformų programa tinkama, ar ne, sakė ji. "Tam, kad ši programa deramai būtų įvertinta, numatyta institucinė struktūra", - pridūrė ji.
A. Cipras pastebėjo, kad praėjo beveik penkeri metai nuo tada, kai buvo pradėta antikrizinė parama Graikijai. Per tą laiką šalis neteko 25 proc. BVP, jaunimo nedarbas pasiekė aukštumas - 60 proc.
A. Cipras per derybas su A. Merkel pareiškė, kad Atėnams ir Berlynui reikia daugiau kalbėtis vienam su kitu nei vienas apie kitą.
Pasak A. Cipro, būtina sugriauti stereotipus apie tingius graikus ir apie dėl visų jų bėdų kaltus vokiečius.
Apie naują reformų planą, kurio reikalaujama mainais į finansinę paramą, Graikijos premjeras nepateikė jokios konkrečios informacijos.
Kai A. Cipras iškėlė reparacijų temą, Vokietijos kanclerė buvo kategoriška. Pasak. A. Merkel, Vokietijos kompensacijų Graikijai problema visiškai sureguliuota. Graikijos premjeras šį mėnesį buvo pareiškęs, kad Vokietija turi sumokėti Graikijai karines reparacijas už Antrojo pasaulinio karo metais padarytą žalą ir įvykdytus nusikaltimus.
A. Merkel per spaudos konferenciją užsiminė, kad nors kai kurie klausimai bus smukiau aptariami per vakarienę, jokių naujų įsipareigojimų nebus prisiimta.
Rašyti komentarą