„Bendravimas vyksta ne tik kalba, bet ir išvaizda, veido išraiškomis bei gestais“ – sakė šalies vidaus reikalų Ministras Joachimas Hermanas (Joachim Hermann).
Tačiau kritikai mano, jog šis draudimas neturės didelės reikšmės regione, kuriame yra mažas musulmonų skaičius.
Šis įstatymo projektas uždraustų nikabą (viso veido šydą) kartu su burka (veido ir kūno šydą) visose visuomeninėse įstaigose, vietose, kuriose susiduriama su policija, taip pat rinkimų apylinkėse, kur asmens tapatybė yra labai svarbi.
CSU – kanclerės Angelos Merkel dukterinė partija Krikščionys Demokratai – turi absoliučią daugumą regioninio parlamento palaikymo, todėl panašu, kad šie įstatymai bus įtvirtinti dar prieš vasaros atostogas.
Augantis draudimų skaičius
Vokietija nesiekia visiškai uždrausti viso veido šydų, nes tai pažeistų jų pačių konstituciją.
Vidaus reikalų ministras Tomas Maizeris (Thomas de Maiziere) pasiūlė draudimą taikyti viešose įstaigose ir tam pritarusi Merkel paragino šalies valdžią uždrausti šydus visur kur įmanoma.
Per pastaruosius metus ir kitos Europos šalys prisidėjo prie viso veido šydų draudimo - Prancūzija, Austrija, Belgija ir Turkija įvedė šį draudimą tam tikrose viešose vietose. Šiam įstatymui pritariantys Nyderlandai vis dar svarsto draudimą, kol tuo tarpu kiti vietiniai draudimai taikomi šalyse įskaitant Daniją, Rusiją, Ispaniją ir Šveicariją.
Rašyti komentarą