Informacijos buvo prašoma "nacionalinio saugumo klausimais". "Microsoft" ir "Facebook" praėjusią savaitę pateikė panašius užklausų skaičius. Visgi "Google" ir "Twitter" manymu, atskleisti duomenis apie tokius prašymus nėra tikslinga.
Informacinių technologijų įmonės buvo spaudžiamos atskleisti, kokia informacija buvo teikiama Nacionalinio saugumo tarnybai (NST). Toks reikalavimas atsirado po to, kai laikraščiai "The Guardian" ir "Washington Post" atskleidė, jog egzistuoja programa "Prism", leidžianti NST prieiti prie atskirų vartotojų duomenų. Ši programa įdiegiama "Microsoft", "Yahoo", "Google", "Facebook", "PalTalk", AOL ir "Apple" serveriuose. NST patvirtino, kad buvo klausomasi ir telefoninių pokalbių - tai esą padėjo sustabdyti teroristų planus JAV ir 20-yje kitų valstybių.
"Google" atstovai teigė: "Pirmą kartą apie "Prism" programą išgirdome birželio 6 d., kai mūsų apie ją paklausė naujienų agentūros. Nesuteikiame jokiai valstybinei tarnybai prieigos prie savo serverių. Bet kuri tarnyba, kuriai reikia bet kokių vartotojo duomenų, pirmiausia turi gauti atitinkamą teismo sprendimą". Įmonės atstovai teigė, kad daugiausia duomenų buvo prašoma policijai tiriant nusikaltimus, ieškant dingusių vaikų ar pacientų, sergančių Alzhaimerio liga, taip pat siekiant užkirsti kelią galimoms savižudybėms.
Rašyti komentarą