Ketvirtadienį per spaudos konferenciją su Rumunijos prezidentu Klausu Johaniu (Klaus Iohannis) paklausta, ar Rumunijos rytinė kaimynė Moldova gali tapti kitu Rusijos taikiniu, A. Merkel atsakė: "Na, tikimės, kad ne".
Ji pažymėjo, kad Vokietija ir Europos Sąjungos (ES) narė Rumunija jaučiasi artimai susijusios su Moldova ir pasiryžusios remti naująją Kirilo Gaburičio proeuropietišką vyriausybę.
Moldova, viena iš vargingiausių Europos šalių, įsispraudusi tarp Ukrainos ir Rumunijos, ratifikavo politinę ir prekybos sutartį su ES, taip atsukdama nugarą Rusijai.
"Yra daug mažų žingsnelių, rodančių, kad Moldova yra mūsų artima partnerė", - nurodė A. Merkel, cituodama ES pastangas atlyginti žalą Moldovos ekonomikai dėl Rusijos pritaikyto vyno ir maisto produktų importo draudimo šiai šaliai.
Savo ruožtu K. Johanis pažymėjo, kad šiuo metu nėra jokių ženklų, rodančių, kad Maskva galėtų pasirinkti savo taikiniu Moldovą.
Abu diplomatijos atstovai teigė, kad krizė Ukrainoje atkreipė dėmesį Padniestrės padėtį. Padniestrė - tai nepripažinta valstybė, kuri oficialiai yra Moldovos dalis prie Ukrainos sienos, palaikanti stiprius ryšius su Rusija. Maskva įspėjo Moldovą, neva ji galėtų prarasti Padniestrę, jei siektų glaudesnių ryšių su Europa.
Britanijos premjeras Deividas Kameronas (David Cameron) šią savaitę įspėjo, kad Rusija galėtų mėginti destabilizuoti kitas šalis Rytų Europoje, jei bus nereaguojama į Maskvos veiksmus Ukrainoje. "Kitas taikinys bus Moldova arba viena iš Baltijos šalių", - nurodė Britanijos ministras pirmininkas.
Rašyti komentarą