Klausimas gali pasirodyti keistokas. Bet tik iš pirmo žvilgsnio. Pasigilinus viskas stoja į savo vietas. Priminsiu - Lietuva nuolat deklaravo, kad yra būtina energetinė nepriklausomybė. Nuo Rusijos ir kitų nedraugų. Tiek būtina, kad mes gerokai permokėdami išsinuomojome suskystintųjų dujų laivą-saugyklą. Tiesa, milijonus kainuojančiame laive nedirba nė vienas lietuvis ir jis mūsų kraštui, tik jau per tarpininkus, tiekia tas pačias rusiškas dujas. Be to, kasmet dujų vartojimas mažėja.
Visiškai kitaip atrodo situacija su elektra. Jos vartojimas auga, o jeigu kraštas taip sparčiai elektrifikuosis, kaip kad tikisi apie automobilių mokesčius užsimenantys mūsų išrinktieji, elektros reikės dar daugiau.
Šiuo metu Lietuva importuoja apie 75 proc. visos sunaudojamos elektros. Tai, kad dalis jos atiteka iš tos pačios Rusijos, kažkaip niekam nekliūna, nes yra naujas „baubas“ - Baltarusija ir jos atominė elektrinė.
Iš ko jau ko, o iš baltarusių elektros pirkti negalime. Gali lenkai, latviai, gal net suomiai, bet tik ne mes. Ir jie tikrai pirks, o vėliau, labai tikėtina, dalį elektros perparduos mums. Arba teigs, kad nesaugią baltarusišką sunaudoja patys, o mums parduoda savo pačių pagamintą ir saugią.
Įvertinus tai, kad kaimynų elektros - saugi ir nesaugi - gali susimaišyti, manau, būtina įdiegti tam tikrą filtravimo sistemą. Tarkim, galėtų būti gaminamos specialios rozetės, nepraleidžiančios nesaugios elektros. Sumontavai namie naujas filtruojančias rozetes ir ramu, nes žinai, kad Astravo AE elektra, net ir parduota saugių kaimynų, tavęs nepasieks. O ir kaimynai tai matydami mums nesaugios elektros tiekti nebegalės. Šito nepadarius, žiūrėk, imsim ir prisipirksim iš kokių latvių baltarusiškos elektros. Ir kaip tada reiks valdžiai, kuri sakė, kad taip daryti negalima, į akis žiūrėti?
Rašyti komentarą